امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47233
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 28
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پاسخ به این پرسش که هم‌زمان با بازگشایی مدارس چه تعدادی کلاس درس به آموزش و پرورش تحویل خواهد شد، اظهارداشت: 700 پروژه آموزشی در قالب 4700 کلاس درس هم‌زمان با مهرماه آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: برای آماده‌سازی این تعداد پروژه آموزشی، 400 میلیارد تومان هزینه شده است؛ همچنین استان‌های خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، فارس و تهران که همواره دارای تراکم دانش‌آموزی بیشتری هستند، کلاس‌های درس بیشتری را در مهرماه تحویل خواهند گرفت.

رئیسی ادامه داد: هم‌اکنون مجموع کلاس‌های درس فیزیکی کشور حدود 500 هزار کلاس استاندارد است که هر سال به این تعداد افزوده می‌شود.

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه افتتاح بیشتر پروژه‌های آموزشی در مهرماه از محل اعتبارات تخریب و بازسازی تهیه شده است، خاطرنشان کرد: مقدار اندکی از این 700 پروژه آموزشی هم از محل اعتبارات مقاوم‌سازی مدارس تهیه و آماده تحویل شده است.

به گفته رئیسی، هر سال چیزی حدود 3 هزار پروژه آموزشی وارد چرخه آموزش و پرورش کشور می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی و آموزشی تهران، تصریح کرد: 67 پروژه آموزشی با 762 کلاس درس هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی در استان تهران افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها