امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47240
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 131
علیرضا دایمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آخرین اقدامات برای نجات دریاچه ارومیه ...

علیرضا دایمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آخرین اقدامات برای نجات دریاچه ارومیه توسط کارگروه تخصصی به کجا رسید، افزود: کارگروه تخصصی احیای دریاچه ارومیه تشکیل و کار خود را آغاز کرده است و جلساتی هم با کارگروه اصلی که متشکل از چند وزیر است، داشته است.

وی ادامه داد: نقطه نظرات و پیشنهادات زیادی را از دانشگاه‌ها، مردم عادی و علاقمندان به محیط زیست دریافت کرده و در حال جمع‌بندی آنها هستیم.

*نشست هم اندیشی دریاچه ارومیه در اول مهر ماه

دایمی گفت: در هفته اول مهر ماه در یکی از دانشگاه‌های تهران یک نشست هم‌اندیشی خواهیم گذاشت و با توجه به ارائه فراخوان دریافت نظرهای مشورتی سعی می‌کنیم که بعد از اجماع این نظرات یک تصمیمی بگیریم که مورد نظر همه باشد و مشکل دریاچه ارومیه برطرف شود.

سرپرست آب و آبفای وزارت نیرو تاکید کرد: اقداماتی که در پنج سال اخیر توسط محیط زیست و وزارت نیرو برای احیای دریاچه ارومیه صورت گرفته، به جایی نرسیده و مؤثر نبوده است.

به گفته وی، ارزیابی‌ها، نظرات و راهکارهای درستی در این سالها جمع‌آوری شده است، ولی این راهکارها به عرصه عملیاتی نرسیده است.

* راهکارهای 24 گانه نجات دریاچه ارومیه

دایمی افزود: اقدام ما این بوده است که 24 اولویت و راهکار نجات دریاچه ارومیه را انجام دهیم و راهکارها را عملیاتی ‌کنیم، چرا که در دو ماه موظف به این کار بودیم.

وی ادامه داد: برخی از راهکارها اعتبار بودجه‌ای می‌خواهد، اما برخی راهکارها اجماع جمعی را می‌طلبد که باید با هم اندیشی آنها را پیش ببریم.

*قیمت آب باید افزایش یابد

دایمی در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت آب افزایش می‌یابد، گفت: نظر خود ما این است که با توجه به مشکلاتی که وجود دارد، باید در قیمت آب تغییراتی انجام شود، ولی بستگی به سیاست دولت دارد، چرا که این یک بحث کلان است.

*اگر تغییر کنم، در وزارت نیرو می‌مانم

وی در پاسخ به این سوال که با توجه تغییرات مدیریتی وزارت نیرو که این روزها چیت‌چیان آن را آغاز کرده، آیا وی تغییر خواهد کرد گفت: تا زمانی که به ما تکلیف می‌شود، ما کار خود را در وزارت نیرو انجام می‌دهیم و تا پایان خدمت در وزارت نیرو می‌مانم، اما انجام وظایف ما خدمت‌رسانی به مردم است، بنابراین پست‌های ما پست‌های خدمت‌رسانی به مردم است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفته می‌شود یکی از گزینه‌هایی که برای پست معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا این روزها مطرح شده غلامرضا منوچهری بوده که از مؤسسان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بوده و زمانی هم مدیرعامل پتروپارس و مدیر عامل گروه صنعتی سدید بوده است.

ظاهراً وی به عنوان جانشین دایمی مطرح شده بود، اما منوچهری آن را نپذیرفته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها