امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47244
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران که به منظور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به بیشکک پایتخت قرقیزستان سفرکرده است، روز پنج شنبه با نور سلطان نظربایف رییس جمهور قزاقستان دیدار و درباره همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران همکاری های خوب دوجانبه را نشانه اراده ملت ها و دولت های دو کشور برای توسعه و تحکیم روابط فی ما بین دانست.

روحانی با اشاره به ظرفیت های فراوان همکاری میان ایران و قزاقستان بر لزوم توسعه همکاری های فرهنگی میان کشورهای منطقه بویژه ایران و قزاقستان برای مقابله با افراط گری، تروریسم و جرایم سازمان یافته که جزو اهداف سازمان همکاری شانگهای است، تأکید کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: سازمان های منطقه ای همچون اکو و شانگهای می توانند زمینه های همکاری ایران و قزاقستان را گسترش دهند تا مناسبات نزدیکتری با یکدیگر داشته باشند.

روحانی ضمن تأکید بر صلح آمیز بودن موضوع هسته ای ایران، گفت : جمهوری اسلامی ایران از نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی براساس مقررات "ان پی تی" استقبال کرده و تحریم ها را ناعادلانه می داند.

رییس جمهوری اسلامی ایران ناآرامی، بحران و جنگ در سوریه را به ضرر همه دانست و اظهار داشت: ایران آماده است تا برای حل مشکلات منطقه بویژه بحران سوریه با کشورهای منطقه از جمله قزاقستان همکاری کند.

رییس جمهوری قزاقستان نیز در این دیدار از مواضع روحانی در عرصه های منطقه ای، بین المللی و روابط دوجانبه قدردانی و استقبال کرد.

نظربایف افزود: اراده دولت و ملت قزاقستان بر توسعه و تحکیم همه جانبه روابط و همکاری ها با ایران در تمامی زمینه ها استوار است.

وی آمادگی کشورش را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران به منظور حل و فصل مسایل و مشکلات منطقه ای اعلام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها