امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47250
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 43
اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به خبر تخلیه کامل منافقین از اردوگاه اشرف و همچنین جنایت این گروهک در حق ملت ایران و عراق، گفت: این سازمان در ایران و عراق مرتکب جنایات وسیعی شده است. 

وی با یادآوری جنایات این گروهک در زمان حمله آمریکا به عراق در جریان جنگ خلیج فارس و انتفاضه شعبانیه، افزود: سازمان منافقین در جنوب عراق جنایات مهیبی را علیه عشایر و مردم جنوب انجام داد و مردم عراق این موضوع را همواره در حافظه تاریخی خود نگاه داشتند.

کوثری تقسیم شدن اعضای سازمان و کوچ عده ای از آنها به کمپ لیبرتی و باقی مانده عده ای دیگر در اشرف را زمینه نابودی کامل این گروهک دانست و تصریح کرد: حدود 100 نفر از مسئولان رده بالای سازمان در پادگان اشرف باقی مانده بودند و همین موضوع فرصت مناسب را ایجاد کرد تا جوانان باقی مانده از نهضت الغدیر و شعبانیه به آنجا حمله کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: اعضای منافقین فکر نمی‌کردند که مردم عراق توجهی به پادگان اشرف داشته باشند ولی این حمله به عنوان تلافی جنایت های این گروهک علیه مردم ستمدیده عراق، انتقام سختی از سازمان گرفت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی تاکید دارد که اعضای باقیمانده سازمان منافقین باید از کمپ لیبرتی نیز اخراج شوند، تصریح کرد: دولت عراق باید ضمن پراکنده کردن باقیمانده افراد این گروهک، کسانی را که مرتکب قتل و جنایت نشده‌اند به سمت ایران بفرستد و کسانی را که مرتکب جنایت شده‌اند در درجه اول دادگاهی و یا به کشورهای دیگر روانه کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکید وزیر امور خارجه عراق بر خروج هرچه سریع‌تر اعضای باقیمانده سازمان منافقین از خاک عراق، خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی پیگیری و مشورت‌های لازم با وزارت امور خارجه کشورمان را در راستای تلاش برای اخراج منافقین از خاک عراق انجام داده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار