امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47254
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسول فراست کیش گفت: 58 دستیار فلوشیپ در 22 رشته مختلف در سال تحصیلی 93-92 توسط دانشگاه علوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسول فراست کیش گفت: 58 دستیار فلوشیپ در 22 رشته مختلف در سال تحصیلی 93-92 توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرش می شوند. زمان دوره‌های آموزشی که برای پزشکان متخصص برگزار می‌شود و طول دوره آنها کمتر از دو سال است، دوره های فلوشیب به دوره های تکمیلی تخصصی گفته می‌شود که بعنوان یک دوره مستقل آموزشی محسوب می شوند.

وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال تحصیلی 93- 92 در مجموع 58 دستیار فلوشیب در 22 رشته مختلف دانشجو می‌پذیرد که از این تعداد 5 نفر عضو هیئت علمی دانشگاه هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: مدت زمان آموزش در دوره فلوشیب برای رشته‌های مختلف متفاوت است و معمولاً پذیرش این دوره‌ها مستلزم پرداخت شهریه است که باید توسط دستیاران یا سازمان محل خدمت آنان پرداخت شود.

در ادامه فراست کیش با اشاره به میزان پذیرش دستیار در این دانشگاه گفت: بالاترین میزان پذیرش دستیار در رشته فلوشیب مداخله قلب و عروق و به تعداد 8 نفر است. همچنین در دو رشته اکوکاردیوگرافی و جراحی ستون فقرات، تعداد دستیاران پذیرفته شده 6 نفر و در هر کدام از رشته های جراحی درون بین، الکتروفیزیولوژی بالینی قلب، مراقبتهای ویژه ICU؛ 4 نفر دستیار پذیرفته می‌شود.

وی افزود: : تعداد دستیاران پذیرفته شده در رشته های دیگر کمتر است و تعیین محل خدمت دستیاران در بیمارستانهای مختلف بر اساس نوع رشته انتخابی آنان خواهد بود. به دستیارانی که این دوره را با موفقیت طی کنند نیز گواهی پایان دوره اعطاء می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بر اساس نامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، اسامی پذیرفته شدگان به این دانشگاه ارسال شده است و تا چند روز آینده ثبت نام این دستیاران آغاز خواهد شد و کلاسها نیز از اول مهر ماه تشکیل می شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها