امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47256
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام ادیب یزدی اظهار داشت: طی سال‌های گذشته تبدیل آستان امامزادگان به قطب‌های فرهنگی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام ادیب یزدی اظهار داشت: طی سال‌های گذشته تبدیل آستان امامزادگان به قطب‌های فرهنگی که از مطالبات مقام معظم رهبری است روند خوبی داشته است.

وی به وجود 16 هزار امامزاده در ایران اشاره و عنوان کرد: نسب بسیاری از این بزرگواران شناسایی شده و تعداد محدودی به جهت خلط مستندات چند نسب برای آنها ذکر شده است.

وی به جایگاه عمومی حضرات امامزادگان مدفون در ایران اشاره و اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) هنگامی که در مکه بودند سه پسر به نام‌های قاسم، طیب و طاهر داشتند که همگی در کودکی فوت کردند. روزی که «طاهر» آخرین پسر پیامبر(ص) از دنیا رفت، کفار دور هم جمع شدند و جشنی به پا کرده و پیامبر(ص) را ابتر نامید؛ در این هنگام جبرئیل بر رسول اکرم(ص) نازل شد و مژده آمد کوثر را به ایشان اعطا شده است؛ کوثری که ضمانت نامه زندگی و دین پیامبر خواهد بود.

حجت‌الاسلام ادیب یزدی با تاکید بر اینکه امامزادگان میوه‌ای از شجره‌ای طیبه‌ای کوثر هستند اظهار کرد: هر یک از امامزادگان محل تلاقی جریان‌های عظیم فرهنگی در طول تاریخ جریانات قوی شیعه هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به زندگی امامزاده داود(ع) اشاره و با بیان اینکه این بزرگوار از نسل امام حسن مجتبی(ع) هستند گفت: یازده پشت ایشان به امام حسن مجتبی(ع) می‌رسد و ایشان به شهادت رسیدند. فرزندان امام حسن(ع) بلاها و جفاهایی بسیاری را متحمل شدند ولی حکومت‌های ظلم از سادات حسنی وحشت داشتند.

حجت الاسلام ادیب یزدی با بیان اینکه تمام امامزادگان واجب تنظیم هستند ولی برخی به خاطر روحیات و تسلیم بودنشان در برابر خداوند و همچنین سختی‌های که متحمل شدند در نزد مردم از اعتبار خاصی برخوردار هستند اظهار داشت: امامزاده داود(ع) حتی در خارج از ایران نیز عاشقان بسیاری دارند. تا زمانی که ارتباط بین ما و امامزادگان برقرار باشد بُرد و موفقیت از آن ماست.

وی در پایان سخنان خود به متصدیان آستان امامزادگان توصیه کرد: که نهایت تعظیم و تکریم را برای این بزرگواران قائل باشند و در این زمینه هیچ غفلتی نکنند همچنین آداب غبار روبی را در نهایت ادب و احترام انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار