امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47268
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنا به بیانیه وزارت دفاع قرقیزستان این هیئت به منظور شرکت در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنا به بیانیه وزارت دفاع قرقیزستان این هیئت به منظور شرکت در تمرینات بین‌المللی متخصصان رشته ارتباطات که تحت نام « Соmbined Endeavor-2013» و در یکی از پایگاه‌های آموزشی پیمان ناتو در آلمان برگزار می‌شود به این کشور سفر کرد.

به گفته این منبع، هیئت نظامی وزارت دفاع قرقیزستان در این تمرینات که در شهر «گرینفیلد» (آلمان) انجام می‌گیرد آشنایی حرفه‌ای با متخصصان رشته ارتباطات بین‌المللی و تکمیل زمینه آموزشی است.

در بیانیه تصریح شده‌ است که ضمن حضور در این تمرینات افسران ارتش قرقیزستان با روند تحولات جدید در زمینه ارتباطات از راه دور آشنا شده و تجربه متخصصان ارتباطات از کشورهای دیگر را در زمینه توسعه چشم‌انداز شناخت فن آوری‌های جدید ارتباطات نظامی مورد آموزش قرار می‌دهند.

در این تمرینات دوهفته‌ای به طور گسترده‌ای وسایل مدرن ارتباطی و سیستم‌های اطلاعاتی که ارتش کشورهای ناتو تجهیز شده‌اند مورد آموزش بوده و همچنین شیوه‌های معاصر راه‌اندازی ویدئو کنفرانس، اتصالات شبکه اختصاصی مجازی و کار با پایگاه‌های مطالعاتی تدریس می‌شود.

بنا به گفته این منبع، ستاد برگزاری این تمرینات از سوی نهادهای وابسته به پیمان ناتو تشکیل شده و شامل هیئت‌هایی از 60 کشور جهان است.

این منبع زمان برگزاری تمرینات را دو هفته اعلام و تاکید کرد که در پایان این دوره آموزش و پس از اجرای تدابیر عملی سنجشی روز 26 سپتامبر به شرکت‌کنندگان گواهنامه‌هایی اعطا می‌شود.

در بیانیه از حضور و شرکت دیگر کشورهای آسیای مرکزی در این تمرینات چیزی گفته نشده‌ است.

کارشناسان احتمال می‌دهند که دعوت قرقیزستان به این تمرینات با توجه به تمایل آمریکا برای توسعه همکاری‌های نظامی و امید به تمدید زمان حضور و باقی ماندن نظامیانش در خاک قرقیزستان پس از پایان فعالیت پایگاه نظامی «ماناس» در خاک این کشور است.

این کارشناسان تصریح می‌کنند که برنامه همکاری نظامی ناتو با کشورهای اروپای شرقی و آسیای مرکزی که عمدتا جماهر موجود در محدوده اتحاد شوروی سابق را  فرا می‌گیرد از پایان دهه نود آغاز شده و همه‌ساله رو به توسعه و تعمیق است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها