امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47269
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، این اجلاس ابتدا به طور محدود و تنها با حضور سران کشورهای عضو ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، این اجلاس ابتدا به طور محدود و تنها با حضور سران کشورهای عضو همکاری شانگهای و مطابق با فرمت 1+3 برگزار شده و در آن «الماسبیک آتامبایف»، «ولادیمیر پوتین»، «خش جینپینگ»، «اسلام کریم اف»، نورسلطان نظربایف» ، «امامعلی رحمان» روسای جمهوری قرقیزستان، روسیه، چین، ازبکستان ، قزاقستان و تاجیکستان شرکت می‌کنند.

در همین حال، «صفر اسحاق‌اف» مسئول سیاست خارجی دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان تصریح کرد که کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در این بخش نشستی غیر علنی و محدود دارند.

به گفته وی در نشست بعدی که با حضور هیئت‌های رسمی از کشورهای عضو، ناظر و مهمانان نشست برگزار می‌شود، مسائل موضعی شامل مسائل مربوط به امنیت منطقه و کشورهایی محدوده سازمان همکاری شانگهای و همچنین مسائل مربوط به امنیت در سوریه مورد بحث و در دستور کار خواهد بود.

لازم به ذکر است که بخش دوم اجلاسیه روسای جمهور ایران، افغانستان و مغولستان و همچنین مقامات عالی رتبه هند، پاکستان، ترکیه، سری‌لانکا و همچنین نمایندگان سازمان های بین‌المللی شامل سازمان ملل متحد، «اوراسیا»، سازمان امنیت جمعی و دبیرخانه جامعه کشورهای همسود برگزار خواهد شد.

نشست بیشکک قبل از ساعت 14 امروز به‌وقت بیشکک با امضای اسناد و پخش بیانیه برای رسانه‌های گروهی به‌پایان خواهد رسید.

بعد از ظهر (ساعت 16 به‌وقت محلی) مراسم ضیافت رسمی برگزار خواهد شد و سپس هیئت‌های عالی کشورهای عضو اصلی و ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای به‌مقصد کشورهای خود بیشکک را ترک خواهند گفت.
انتهای پیام/.
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها