امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47270
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان در گزارشهای پوشش خبری سفر «قربانقلی بردی‏محمداف» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان در گزارشهای پوشش خبری سفر «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهوری این کشور به ژاپن ضمن بیان مطالب فوق تصریح کرد: توکیو و عشق آباد در دیدار سران دو کشور توافق کردند که ژاپن در زیرساخت‌‏های ترکمنستان، از جمله در صنعت گاز این کشور سرمایه‏‌گذاری کند.

در بیانیه مشترک شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و قربانقلی بردی‏محمداف رییس جمهوری ترکمنستان که پس از دیدار این دو در توکیو منتشر شد، آمده ‏است: ‌دو کشور امیدوارند که شرکت‏‌های ژاپنی در تبدیل گاز طبیعی به گاز مایع، توسعه بندرها، ساخت نیروگاه‌های برق و زیرساخت‌های دیگر، به ترکمنستان کمک کند.

بر اساس این بیانیه، دو طرف دربخش بهداشتی نیز همکاری خواهند کرد و ژاپن به ترکمنستان خدمات، کالاها و تجهیزات پزشکی ارایه می‏‌کند.

قربانقلی بردی‏محمداف در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر ژاپن گفت عشق‏‌آباد قصد دارد فضای سرمایه‏‌گذاری در ترکمنستان را بهبود ببخشد تا شرکت‏‌های ژاپنی بتوانند فعالانه در این کشور حضور یابند.

این گزارش حاکیست که رئیس جمهوری ترکمنستان همچنین شب گذشته در حاشیه سفر خود به ژاپن در همایش اقتصادی با حضور 300 نماینده از شرکتهای مطرح ژاپن سخنرانی کرد.

وی با اشاره به اینکه ژاپن یکی از شرکای مهم اقتصادی و تجاری ترکمنستان است، افزود: حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور در سال 2012 میلادی نسبت به سال قبل از آن 9 برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: هم اکنون در ترکمنستان 26 طرح با مشارکت طرح‏‌های ژاپنی به ارزش 781 میلیون دلار و 91 میلیارد ین ژاپنی برآورد شده‏‌است.

در پایان این همایش ترکمنستان و ژاپن، ده‏‌ها قرارداد ساخت واحدهای تولیدی صنعتی همچون نفت و گاز، پتروشیمی، ساخت کود شیمیای و اوره، همکاری‏‌های بانکی و اعتباری، بازسازی و تجهیز پالیشگاه‏‌های نفت و گاز در ترکمنستان، همکاری‏‌های در زمینه آموزشی، فناوری نوین،کارخانجات تولید انواع مختلف مواد شیمیایی و غیر توسط مقامات ترکمنستان و مسوولان شرکت‌های معتبر ژاپنی حاضر در همایش مذکور امضا کردند.
انتهای پیام/.
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار