امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4728
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از منابع خارجی یافته‌های جدید نشان داد نخستین شهروندان انگلیسی که در آمریکای شمالی اقامت گزیدند، در یکی از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از منابع خارجی یافته‌های جدید نشان داد نخستین شهروندان انگلیسی که در آمریکای شمالی اقامت گزیدند، در یکی از زمستان‌های سخت اوایل قرن هفدهم میلادی ناچار به آدم‌خواری شده بودند.

محققان زمانی به این موضوع پی بردند که روی استخوان‌های جسد یک دختر، برش‌هایی غیرمعمول پیدا کردند؛ برش‌هایی که حکایت از «قصابی‌شدن» این جسد دارد.

این جمجمه و استخوان ساق پا که 4 قرن قدمت دارد و متعلق به دختری نوجوان است، سال گذشته در جریان حفاری در شهر «جیمز فورت» (جیمز تاون کنونی) در ایالت ویرجینیای آمریکا پیدا شده است.

این استخوان‌ها نشان داد که جسد این دختر در زمستان سخت سال 1609 میلادی، یعنی 403 سال پیش، قصابی شده‌ است.

شهر جیمز فورت در سال 1607 میلادی بنا شده است. این شهر که اکنون جیمزتاون نام دارد، یکی از شهرهای «مستعمره ویرجینیا» و نخستین اقامتگاه دائمی انگلیس‌‌ها در قاره آمریکا بوده است.

«داگلاس اوزلی» انسان‌شناس در حوزه پزشکی قانونی از موزه ملی تاریخ طبیعی اسمیت‌سونین (Smithsonian) در واشنگتن گفت: این مدرک به وضوح نشان داد که بدن این دختر نوجوان مُثله (به معنای بریدن اعضاء بدن یک فرد به صورتی که تکه‌تکه شود) و گوشت از استخوان جدا شده است.

مدارک مکتوب پیش‌تر نیز نشان داد که مهاجران درمانده به آدم‌خواری رو آورده بوده‌اند ولی کشف استخوان‌های این دختر 14ساله، اولین گواهی علمی محسوب شده است.

محققان موزه اسمیت‌سونین معتقدند: بدن این کودک، غذای کسانی شده است که تلاش می‌کرده‌اند از زمستان سخت سال 1609 میلادی (معادل سال 988 شمسی) جان به در ببرند؛ مورخان آن سال را به عنوان «دوره قحطی» می‌شناسند.

اوزلی گفت: جای ضربه‌ها و برش‌های متعددی روی این استخوان‌ها مشهود است.

ضربه روی پیشانی، روی پشت جمجمه و همچنین یک حفره روی سمت چپ سر که در واقع برای بازکردن آن سمت جمجمه ایجاد شده است و قصدشان این بوده که مغز را در بیاورند.

آثار باقی‌مانده روی جمجمه همچنین نشان داد که زبان و بافت‌های صورت نیز جدا شده‌اند.

به گفته این انسان‌شناس در حوزه پزشکی قانونی این افراد در شرایط وخیمی بودند. به همین خاطر هر نوع گوشتی که در دسترس بود، استفاده می‌کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها