امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47289
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار تساخیاگین البگدورج رییس جمهوری مغولستان با وی ، با بیان اینکه ایران همواره خواهان روابط خوب و پایدار با مغولستان است، گفت: زمینه های فراوانی برای توسعه همکاری میان دو کشور بویژه در بخش های صنعتی و کشاورزی وجود دارد که می تواند مبنای همکاری های مشترک قرار گیرد. 

در این دیدار که صبح امروز در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار شد، وی با اشاره به سوابق و تاریخ روابط ایران و مغولستان ، بر تبادل دانشجو و ارتقاء سطح مبادلات فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران، توسعه صنعت توریسم و رفت و آمد مردم ایران و مغولستان را از دیگر زمینه های توسعه روابط دو جانبه دانست که منابع اقتصادی فراوانی را برای ملت های دو کشور به همراه خواهد داشت.

روحانی توسعه راه های ارتباطی در منطقه و ایجاد خطوط راه آهن میان کشورهای منطقه را از جمله مزیت های آینده برای ارتقای همکاری های اقتصادی و تبادل کالا میان این کشورها ارزیابی کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران ، فعال تر کردن همکاری های بخش خصوصی دو کشور و حمایت از پیمانکاران ایرانی در اجرای طرح ها و پروژه های زیربنایی و مواد غذایی را از دیگر برنامه های تهران برای گسترش همکاری های اقتصادی با مغولستان خواند.

رییس جمهوری مغولستان نیز در این دیدار با اشاره به سفرخود به ایران برای شرکت در اجلاس سران عدم تعهد، پیشرفت های اقتصادی ایران را چشمگیر ارزیابی و اعلام کرد: مغولستان خواهان ارتقای سطح همکاری های اقتصادی و فرهنگی با ایران است.

تساخیاگین البگدورج ، گسترش تماس ها میان مقامات ایران و مغولستان را برای پشتیبانی از تجار و هیأت های بخش خصوصی بویژه در زمینه های صنعتی و کشاورزی را مهم خواند و گفت: با برگزاری جلسات مشترک با وزرای اختصاصی دولت خود زمینه را برای همکاری با پیمانکاران و بخش خصوصی ایران در مغولستان فراهم می کنیم.

رییس جمهوری مغولستان از ورزش به عنوان یکی از ظرفیت های مهم همکاری میان دو کشور یاد کرد و افزود : ما می توانیم در بخش ورزش بویژه کشتی همکاری های خوبی را داشته باشیم و قهرمانان کشتی ایران در مغولستان شناخته شده هستند.

روسای جمهوری اسلامی ایران و مغولستان برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به قرقیزستان سفر کرده اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها