امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47312
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 78
«رضا پورحسین» مدیر شبکه مستند سیما و مجری مناظره‌های معروف سال ۸۸ در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره انتشار کتاب مناظره که پیش از این ...

«رضا پورحسین» مدیر شبکه مستند سیما و مجری مناظره‌های معروف سال ۸۸ در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره انتشار کتاب مناظره که پیش از این اعلام کرده بود کار نگارش آن را انجام می‌دهد، گفت: الان وقت انتشار کتاب فرا رسیده است و من تا پایان سال آن را به چاپ می‌رسانم.
وی درباره اسم کتاب نیز عنوان داشت: اسمش را باید انتخاب کنیم. البته «مناظره» که بهترین اسم است. در هر صورت الان شرایطی هست که من این کتاب را به انتها برسانم. هم با متن مناظره و هم حواشی و تحلیل‌های روانشناختی و تحلیل‌های اجتماعی و آنچه که من شاهد بودم و می‌توانم روایت و تحلیل کنم.
پورحسین همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در کتابتان مقایسه‌ای با مناظره‌های امسال ریاست جمهوری نیز داشته‌اید یا خیر؟، تصریح کرد: نه. موضوع فقط همان مناظره‌ است و مقایسه زمانی است که شما درباره اصل مناظره و متد و روش رسانه‌ای مناظره و نوع دیالوگ صحبت کنید. درحالی که مناظره سال ۸۸ در شرایطی اتفاق افتاد که باید به طور مفصل به آن پرداخته شود. وی ادامه داد: مناظره امسال که به نظر من بسیار خوب برگزار شد با اجرای خوب آقای حیدری، بهانه‌هایی است که در باب مناظره و تدوین آداب و روش‌های خوب یک مناظره مطلوب بیشتر صحبت شود. مناظره همیشه در فرهنگ ایرانی، اسلامی ما باب بوده است منتها به دلایلی این مناظره‌ها دچار افول شده و الان دوباره رشد کرده است. قاعدتا باید حواشی این مناظره‌ها تا جایی که می‌توان کمتر شود. آداب مناظره باید مطابق با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما گسترش داد.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا اختیارات شما در سال ۸۸ با آقای حیدری در سال ۹۲ یکسان بود؟، پاسخ داد: به من اختیارات داده شده بود، اینکه من صحبت می‌کردم یا نمی‌کردم، کاملا متناسب با شرایط آن زمان اتفاق افتاد و من در آن شرایط بهترین کار را انجام دادم و هیچ محدودیتی از ناحیه سازمان و ... نبود. البته چارچوبی تدوین شده بود و بحث‌های مشاوره‌ای و کارشناسانه انجام شده بود و من هیچ محدودیتی نداشتم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها