امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47326
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 87
حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های  نمازجمعه تهران با اشاره به این مطلب ...

حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های  نمازجمعه تهران با اشاره به این مطلب افزود: حج در اسلام عبادتی ویژه است عبادتی دارای ابعاد گوناگون و ویژگی‌های فراوان و خداوند تبارک و تعالی قوام جامعه اسلامی را هم در حج قرار داده است.

وی ادامه داد: حج وسیله قیام مردم علیه جهل و بی خبری و علیه توطئه‌های گوناگون دشمنان اسلام قرار داده است.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج گفت: این عبادت بزرگ که عبادت عمر لقب دارد به بیان مقام رهبری میتواند کار یک امت را سامان دهد و انسان را برای یک عمر بیمه کند دربرابر خطرهایی که جان و روح انسان را تهدید می‌کند.

قاضی عسگر گفت: آنچه ما از آیات و روایات می‌فهمیم این است که حج منافع بسیاری برای فرد و جامعه دارد. حاجیان در حج حضور پیدا می‌کنند تا شاهد منافعشان باشد.

وی افزود: امام معصوم گفتند حج هم منافع اخروی و هم منافع دنیوی دارد. هم کسانی که به حج می‌روند و هم انهایی که حضور ندارند همگی از این منافع منتفع می‌شوند.

قاضی عسگر تصریح کرد: این اجتماع سالیانه برای این است که مسلمانان آنجا با هم آشنا شوند و نسبت به هم شناخت پیدا کنند و از مشکلات هم با خبر شوند.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج با قرائت یک حدیث گفت: حج کمک می‌کند با آموزه‌های دینی، با تاریخ اسلام با فرهنگ اسلامی آشنا شده و این اجتماع باعث شود تا آثار و اخبار رسول الله متروک نشود و زنده بماند.

قاضی عسگر گفت: طبیعی است که باید به این فریضه پرداخت و مردم را با آن آشنا کرد و اینگونه نباشد که فقط کسانی که به حج می‌روند با این آموزش‌ها آشنا شوند بلکه همه مردم باید با بهره‌های ان آشنا شوند.

وی تصریح کرد: در فرمایش‌های مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان ایشان به دوری از جدال در ایام حج به معنی جدال نداشتن برادران دینی با یکدیگر اشاره کردند و عنوان کردند که پرهیز از جدال منظور هم شامل جدال زبانی و هم تنافر قلبی میشود.

قاضی عسگر ادامه داد: کسانی که به حج می‌روند باید مراقب باشند که در آنجا وحدت امت اسلامی به نمایش گذاشته شود و مبادا به تفرقه دامن بزنند مبادا در دام دشمنان قرار بگیرند.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج با اشاره به این مطلب که امروز یکی از توطئه‌های گسترده آمریکا و اجانب و همپیمانانش ایجاد اختلاف در جوامع اسلامی است گفت: دامن زدن به جنگ‌های فرقه‌ای و طائفه‌ای و درگیر کردن مسلمانان با یکدیگر تا منافع آنها را غارت کنند و خون مسلمانان را بریزند.

وی ادامه داد: مطلب به حدی اهمیت دارد که رهبر انقلاب از تمام نکات برجسته حج روی این محور بیشتر تکیه کردند و گفتند دشمنان به خوبی متوجه شدند که درگیری مذاهب به نفع رژیم غاصب صهیونیستی است و با راه اندازی گروه های تکفیری از یک طرف و ایجاد رسانه‌های به ظاهر شیعی از سوی دیگر به دنبال درگیر کردن مسلمان‌ها با یکدیگر هستند

قاضی عسگر تصریح کرد: این توطئه مدتی است که رقم خورده است و از وقتی که احساس کردند انقلاب اسلامی دارد فراگیر می‌شود و کشورهای دیگر را تحت تأثر قرار داده است با کمک برخی از کشورهای اسلامی به این توطئه دامن زدند و چه جنایاتی که باعث شرمندگی بشریت شده است. کارهایی که تکفیری ها انجام دادند باعث شرمندگی بشریت است.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج تصریح کرد: گرو‌های تکفیری نه در برابر اسرائیل و آمریکا و نه در برابر اندیشه‌های خرافی موجود در دنیا قدم بر نمی‌دارند تنها شیعه را نامسلمان قلمداد می‌کند و این نشان دهنده این است که این توطئه توطئه‌ای استکباری است که از جهل مردم برای بدنام کردن اسلام استفاده کرده‌اند.

وی گفت: در این شرایط خطرناک که علیه شیعه تبلیغ می‌کنند و با پول آمریکا و لندن نشینان شبکه‌های شیعی به راه انداختند و به سنی‌ها حمله می‌کنند باید اندیشید که چه باید کرد.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج گفت: امروز آنها مسئله جهاد نکاح را مطرح می‌کنند و حرمت زن مسلمان را می‌شکنند و به زنان اجازه دادند که بیایند در اختیار یک مشت هوسران قرار بگیرند حال می‌شود دیگر از این دین و اسلام حمایت کرد؟

قاضی عسگر گفت: اینها هدفشان این بود که اسلام را بدنام کنند برای اینکه به شیعه لطمه وارد کنند در حالی که منطق تشیع منطقی تمدن بخش به بشریت است و به دنبال توسعه علمی و رفاه اجتماعی است.

وی ادامه داد: ما باید در روی چند نکته تکیه کنیم محور اول روی مشترکات تکیه کنیم و از اختلاف بپرهیزیم و محور دوم این است که پرهیز کنیم از اهانت به دیگران.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج افزود: محور سوم پرهیز از تکفیر و نسبت دادن شرک به دیگران است. و این ۳ محور کمک می‌کند ما از این فتنه سالم خارج شویم.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج به استفتاء انجام شده از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اعمال جاهلانه برخی از عوام شیعیان و اهل سنت در اهانت به مقدسات طرف مقابل هم خلاف قانون و هم خلاف شرع است.

وی به نظر آیت الله مکارم شیرازی اشاره کرد و گفت: ایشان برای ما نوشتند که ما مکرر گفتیم که وحدت بین مسلمانان از مهمترین امور در شرایط کنونی است و بعد می‌فرمایند اهانت به مقدسات دیگران شرعا جایز نیست.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج به نظر آیت الله صافی گلپایگانی اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند هرکس به وحدانیت خداوند و خاتمیت رسول الله اعتقاد دارد و شهادت داده او مسلمان است و حیاتش محترم است و آبرویش و مالش هم محترم است و روا نیست که به مقدساتش اهانت کنند.

وی به نظر آیت الله سیستانی اشاره کرد و گفت ایشان در فتوای خود هم عنوان کردند اهل سنت از نظر شیعیان مسلمان هستند و اموال و خون و آبروی‌شان محترم است به غیر از خوارج.

قاضی عسگر گفت: همه چه حاجیان و چه افراد عادی موظفند به پرهیز از اختلاف و دوری از اهانت زیرا ما استدلال داریم و قرار نیست فحاشی کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها