امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47335
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود در نشست شورای سران کشورهای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود در نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که امروز، 22 شهریور با حضور کشورهای عضو و ناظر این سازمان در بیشکک، برگزار شد افزود: سازمان همکاری شانگهای هم‌اکنون جایگاه خود را به عنوان یک سازمان معتبر تایید کرده‌ است.

وی تصریح کرد: به همین دلیل، کشورهای شامل این سازمان باید فرآیندهایی را در سیاست و اقتصاد جهان مدنظر داشته و باید بدانیم که کار گروه G-20 نیز علاقه واقعی به ارتباط با سازمان همکاری شانگهای دارد.

پوتین در این اجلاس از تصمیم سازمان در زمینه ایجاد باشگاه انرژی سازمان همکاری شانگهای که بر اساس پیشنهاد رئیس جمهور قزاقستان بوده است، استقبال کرد.

وی گفت: در فرایند این جلسه، یک بسته جامع از توافق‌نامه‌ها تهیه و برای امضا تحویل خواهد شد که این امر به منظور توسعه روابط و همکاری در چارچوب این سازمان است.

رئیس جمهوری روسیه در پایان سخنانش از «الماسبیک آتامبایف» همتای قرقیز خود برای ایجاد شرایط مناسب مذاکرات کشورهای شرکت‌کننده و ملاقات سران در حاشیه این اجلاس ابراز تشکر کرد.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت دارند.

موضوع همگرایی در بحث انرژی، بررسی تحولات سوریه و افغانستان و بحث برسر پذیرش اعضای جدید (ایران، پاکستان و هند) از مهمترین محورهای مورد بحث در نشست سران سازمان همکاری‌ شانگهای در بیشکک است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها