امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47338
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اسلام کریموف» با اشاره به‌ برگزاری سیزدهمین اجلاس سران ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اسلام کریموف» با اشاره به‌ برگزاری سیزدهمین اجلاس سران شانگهای در شرایط پیجیده بین‌المللی و افزایش تندروی در برخی از کشورهای جهان، اعلام کرد: ما از ابتکار روسیه در رابطه با انتقال سلاح‌های شیمیایی سوریه تحت کنترل بین‌المللی حمایت می‌کنیم و من معتقدم که اگر سوریه خود چنین یک پیشنهادی را انجام می‌داد، از سوی ما بهتر پذیرفته می‌شد.

وی همچنین از پشتیبانی تاشکند از موضع مسکو در رابطه با غیر قابل قبول بودن انتقال بحران سوریه به‌بیرون از مرزهای این کشور خبر داد.

رئیس جمهور ازبکستان طی این سخنرانی به‌ بحث افغانستان نیز اشاره کرد و گفت که ابهام در وضعیت افغانستان می‌تواند به‌ یکی از دلایل تشدید اوضاع نه‌تنها در افغانستان و آسیای مرگزی بلکه فراتر از آن تبدیل شود.

وی افزود: برای هیچ کس این موضوع جای سوال نیست که مشکل افغانستان راه حل نظامی ندارد. تنها راه - راه مذاکره و دست یافتن به‌توافق است.

کریموف یادآور شد که تاشکند پایبند به‌سیاست عدم مداخله در امور داخلی افغانستان می‌باشد.

برای حضور در اجلاس سانگهای، سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت دارند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها