امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47347
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، اختتامیه نخستین همایش تئاتر کاربردی حوزه هنری روز گذشته در سالن مهر حوزه هنری با حضور هنرجویان این همایش و مسئولانی ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، اختتامیه نخستین همایش تئاتر کاربردی حوزه هنری روز گذشته در سالن مهر حوزه هنری با حضور هنرجویان این همایش و مسئولانی همچون رحمت امینی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، مهرداد رایانی مخصوص، مجید امرایی، حسین پارسایی و ... برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی‌ظفر قهرمانی‌نژاد اظهار داشت: در این همایش به عنوان دبیر بسیار لذت بردم زیرا محو شده بودم و در واقع بچه‌ها همه کارها را انجام دادند.

وی با بیان اینکه امیدوارم تئاتر شورایی سخاوتمند باقی بماند و به همه میدان بدهد گفت: امید است ابزاری که برای دموکراتیکی کردن قدرت است خودش به ابزار قدرت تبدیل نشود.

دبیر نخستین همایش تئاتر کاربردی حوزه هنری تصریح کرد: امیدوارم چراغ تئاتر کاربردی در سراسر کشور روشن شود و به واسطه آن تئاتر قانونگذار به همت شورایاری شهرها تأسیس گردد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای اولین بار رپرتوار تئاتر کاربردی برای 70 شب و در حوزه هنری برگزار می‌شود.

در ادامه امینی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: ما تصمیم گرفتیم از یک جریان تازه متولد شده حمایت کنیم ولی به شرطی که در آینده به تشکیلات دولتی و نیمه‌دولتی تبدیل نشود و در واقع به یک جریان متعهد و واحد مردمی تبدیل گردد.

وی افزود: تئاتر کاربردی از همین جمع‌های کوچک آغاز می‌شود. نباید بگذاریم تئاتر کاربردی دست به تقلید بزنند تا به سرنوشت تئاتر خیابانی، تئاتر محیطی و دراماتورژی در ایران مبتلا شود.

امینی تصریح کرد: قصد داریم از پایان‌نامه‌هایی که ذیل تئاتر کاربردی باشند حمایت کنیم همچنین در ایجاد شبکه تئاتر کاربردی تلاش می‌کنیم و دستاوردهای خودمان را در اختیار شهرداری‌ها و شورای شهرها خواهیم گذاشت.

امینی در پایان ضمن آرزوی ایجاد رشته تئاتر کاربردی در دانشگاه‌ها گفت: برای جامعه‌ای بهتر و مردم‌سالارتر می‌توانیم به تئاتر کاربردی تکیه کنیم.

به گزارش فارس، در این مراسم از گروه‌های اجرا کننده تقدیر به عمل آمد و همچنین اساتیدی که در این همایش کارگاه‌هایی را برگزار کرده بودند همچون مجید امرایی، علی‌ظفر قهرمانی‌نژاد، مجید حق‌شناس و چند تن از اساتید خارجی تقدیر به عمل آمد.

یکی از نکات جالب این مراسم این بود که هنرجویان این همایش به صورت خودجوش بخشی را به صورت نمایشی برای تقدیر از علی‌ظفر قهرمانی‌نژاد اجرا کرده‌اند که این امر موجب این شد تا این مدرس تئاتر کاربردی و شورایی بغضش شکسته شود و با چشمانی اشک‌آلود به روی صحنه بیاید.

همچنین در این مراسم میزبانی دوره بعد همایش‌های تئاتر کاربردی به استان یزد سپرده شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها