امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47350
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نمازجمعه تهران امروز طی سخنانی در اولین ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نمازجمعه تهران امروز طی سخنانی در اولین خطبه نمازجمعه تهران ضمن توصیه به تقوا اظهار داشت: رهبر انقلاب در گذشته در خصوص شیوه زندگی، بیانات جامعی داشتند و در دیدار اخیرشان با ائمه جمعه هم روی این مسئله تاکید کردند تا ائمه جمعه در این خصوص صحبت کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه تمام برنامه‌های عملی ما ریشه در صفات و اخلاقیات دارد، ادامه داد:‌ ریشه همه مسائل اخلاق است و رسول اکرم(ص) هم فرمودند که برای همین مسئله مبعوث شده‌‌ام.

موحدی‌کرمانی گفت:‌پایه‌های رفتار خوب با مردم هفت چیز است و اگر این هفت خلق در انسان‌ها به وجود آید شیوه رفتار آنها با مردم اصلاح می‌شود.

وی حلم، عفو، تواضع، سخا، شفقت، نصح ، عدل و انصاف را هفت خلقی دانست که باید در انسان بوجود آید و اظهار داشت: انسان اگر در زندگی حلم نداشته باشد نمی‌تواند شیوه زندگی حسنه پیدا کند؛ انسان اگر بدی دید باید آن بدی را در خودش هضم کند.

موحدی‌کرمانی افزود: زن و شوهر اگر بر پایه حلم زندگی کنند دچار مشکل نمی‌شوند و رویه زندگی آنان شیرین می‌شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اظهار داشت: همه انسان‌ها باید در زندگی گذشت داشته باشند چرا که در این رابطه خیلی سفارش شده بر همین اساس اگر کسی به ما بدی کرد بهتر است که در مقام انتقام برنیاییم.

موحدی‌کرمانی گفت: تواضع کردن و خود را بزرگ ندیدن یکی از صفاتی است که باید همواره رعایت شود و بزرگان نیز بر این موضوع تاکید دارند.

وی افزود: علما و مسئولان و افرادی که در مقام بالا در نظام هستند باید تواضع کنند و نامه پابرهنگان را بگیرند و ببوسند و مشکل آنها را هم حل کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اظهار داشت: بر اساس منویات دین اسلام به هر کسی که برخورد می‌کنیم باید بگوییم که آن فرد از ما بهتر است و اگر کسی فکر کند که از دیگری بالاتر است آن فرد مستکبر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد:‌مهربانی و شفقت یکی دیگر از صفاتی است که باید همه رعایت کنند. بر همین اساس مسئولان هم باید همواره مردم را دوست داشته باشند.

موحدی‌کرمانی گفت: اصل نصح و دلسوزی نیز بسیار مهم است؛ وقتی یک گنهکار را می‌بینیم باید دلمان برای او بسوزد؛ البته بهترین راه را باید برای تاثیرگذاری بر گنهکار در پیش گرفت و اگر موعظه خصوصی باشد خیرخواهانه هم خواهد بود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اظهار داشت: باید با همه با عدالت رفتار کرد چرا که اگر کسی به مردم ظلم کند طرف مقابلش مردم نیست بلکه با خدا طرف خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها