امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47361
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 104
سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: اولین گروه از زائران حج تمتع 92 ساعت یک بامداد به مقصد مدینه منوره اعزام می‌شوند. وی ادامه داد: ...

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: اولین گروه از زائران حج تمتع 92 ساعت یک بامداد به مقصد مدینه منوره اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: تمام عوامل ستادی مکه و مدینه و پزشکانی که در مدینه منوره مستقر می‌شوند به آنجا اعزام شده‌اند و بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده صد در صد برنامه‌ها اجرایی شده است و امیدواریم امشب زائران به سلامتی به مدینه منوره مشرف شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: با توجه به اینکه پروازها به مدینه منوره صورت می‌گیرد زائران می‌توانند نماز صبح خود را در مدینه منوره اقامه کنند.

اوحدی خاطرنشان کرد: توصیه ما به زائران این است که به تذکراتی که مدیران و روحانیون کاروان‌ها می‌دهند دقت کنند و مراقب سلامت خود باشند.

وی تأکید کرد: سلامت زائران در این ایام بسیار مهم است چرا که مراسم ایام تشریق سنگین است و زائران باید سلامت خود را برای آن ایام حفظ کنند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: توصیه دیگر ما به زائران این است که در مکان‌هایی که تجمع زائران زیاد است حتماً از ماسک استفاده کنند و در وعده‌های غذایی خود حتی‌المقدور از نوشابه‌های گازدار استفاده نکنند و ما هم تلاش کرده‌ایم تا در برنامه غذایی زائران به جای نوشابه‌های گازدار بیشتر از دوغ استفاده کنیم.

اوحدی تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه و موفقیت اخیر ایران در مورد سوریه توصیه دیگر ما به زائران این است که به هیچ عنوان وارد بحث با مأموران اماکن مقدسه نشوند و حتی‌المقدور مقررات کشور میزبان را رعایت کنند و بحث و مجادله‌ای با نگهبانان نداشته باشند.

وی تأکید کرد: اگر احیاناً مشکلی به وجود آمد به زائران توصیه می‌کنیم هیچ صورتجلسه‌ای را بدون حضور عوامل ستادی کشورمان امضا نکنند و اگر مشکلی پیش آمد حتماً بخواهند که مدیر ستاد ایران در آنجا حضور پیدا کند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: مدیران ستادی کشورمان در مکه و مدینه کاملاً توجیه شده‌اند که انشاءالله هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود و امیدواریم بتوانیم حج باشکوهی را برگزار کنیم.

اوحدی در خصوص بازپرداخت مابه‌التفاوت سهم بانک ملی ایران از هزینه حج امسال گفت: طبق تفاهماتی که صورت گرفته است اوایل این هفته مبلغ یک میلیون و صد هزار تومان به حساب زائران واریز خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار