امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47362
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، اعضای پارلمان اروپا روزگذشته با تصویب لایحه‌ای به بانک مرکزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»، اعضای پارلمان اروپا روزگذشته با تصویب لایحه‌ای به بانک مرکزی اروپا اجازه دادند تا بر همه بانک‌های منطقه یورو نظارت کند و به این وسیله بتواند چارچوب کاری واحد برای اعضای آن ایجاد کند.

به این ترتیب بانک مرکزی اروپا که مقر آن در فرانکفورت است اجازه دارد بر حدود 6 هزار بانک در سراسر منطقه یورو نظارت کند.

« ماریو دراگی» رئیس‌ بانک مرکزی اروپا در این زمینه گفت: « امروز گام واقعی برای ایجاد اتحادیه‌ای بانکی برداشته شد.»

« خوزه مانوئل باروسو» رئیس‌کمیسیون اروپا نیز گفت: « ساختاری یکپارچه نظارت باعث می‌شود تا اتحادیه‌ای اقتصادی و پولی محکم‌تری ایجاد شود و هم‌اکنون باید تمرکز ما بر (یافتن) یک راهکار متمرکز باشد.»

این در حالی است که جاسوسی آمریکا از شبکه‌های بانکی اروپا به مسئله دیگری در اقتصاد این منطقه تبدیل شده است. از این رو   «ىسیسلیا مالمستروم» نماینده امور داخلی اروپا روز گذشته از آمریکا خواست تا توضیح روشن و قانع‌کننده‌ای درباره ادعای جاسوسی آژانس امنیت داخلی این کشور از شبکه‌های بانکی اروپا بدهد.

در پی بحران اقتصادی در منطقه یورو، دولت‌ها ناچار شدند تا برنامه‌های ریاضتی را اجرا کنند که این اقدامات ناآرامی‌ها و اعتراضات شدید مردمی را به دنبال داشت.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها