امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47365
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 84
به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در اعلامیه بیشکک که لحظاتی پیش به‌‌امضا رسید، بر مسئله پایان دادن به بحران سوریه توسط خود سوری‌ها ...

به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در اعلامیه بیشکک که لحظاتی پیش به‌‌امضا رسید، بر مسئله پایان دادن به بحران سوریه توسط خود سوری‌ها تاکید شده است.

در این سند همچنین آمده است که کشورهای عضو این سازمان از قطح خشونت در سوریه و راه‌اندازی گفت‌وگوی سیاسی گسترده‌ای میان دولت و مخالفین بدون پیش‌شرط و بر اساس بیانیه 30 ژوئن سال جاری ژنو، حمایت می‌کنند.

در بخش دیگری از اعلامیه بیشکک آمده است: کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای از تشکیل یک کنفرانس بین‌المللی در جهت فراهم کردن زمینه مصالحه و عادی‌سازی اوضاع سوریه و همچنین کمک به‌جامعه جهانی در این فرایند، پشتیبانی به‌عمل می‌آورند.

سازمان همکاری‌های شانگهای اعمال تروریستی و خشونت در همه اشکال علیه غیرنظامیان و به‌ویژه در زمینه‌های مذهبی و قومی را به‌‌شدت محکوم و مخالفت خود با اقدامات غیرقانونی با هدف نظامی کردن اختلاف داخلی سوریه را اعلام کرد.

کشورهای عضو این سازمان از پبشنهاد تحت کنترل بین‌المللی قرار دادن سلاح‌های شیمیایی سوریه با تخریب متعاقب آن و الحاق سوریه به‌کنوانسیون منع گسترش، تولید، انباشت و بکارگیری سلاح‌های شیمیایی و ‌انهدام آن‌ها، حمایت به‌عمل آوردند.

سیزدهمین اجلاس سران شانگهای دقایقی قبل با امضا بیانیه بیشکک به پایان رسید.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت داشتند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار