امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4740
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شب گذشته نخستین سرپناه مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین برای نگهداری کودکان و مادران بی‌سرپناه در شهر رباط‌کریم با حضور جمعی از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شب گذشته نخستین سرپناه مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین برای نگهداری کودکان و مادران بی‌سرپناه در شهر رباط‌کریم با حضور جمعی از هنرمندان و خیرین کشور به بهره‌برداری رسید.

نخستین مرکز نگهداری کودکان و مادران کار و خیابانی برای آموزش آنها راه‌اندازی شده است و از کودکان و مادران بی‌سرپناه حمایت می‌شود.

نخستین ساختمان نگهداری زنان و کودکان کار و خیابانی 400 متر مربع در سه طبقه ساخته شده است که شامل بخش‌‌های اداری، نگهبانی، پذیرش،‌ مددکاری، خوابگاه و کارگاه تولیدی است.

در مراسم افتتاحیه این ساختمان حمیدرضا جوانمرد یکی از خیرین اظهار داشت: آمادگی دارد در هر جای کشور که امکانات کافی مانند بنا و زمین وجود داشته باشد با هزینه شخصی یک مرکز نگهداری زنان و کودکان کار و خیابانی ساخته و تحویل مؤسسه بدهد.

در ادامه این مراسم حسن فتحی کارگردان سینما و تلویزیون اظهار داشت: سازمان‌هایی مانند شهرداری و بهزیستی با بودجه عظیمی که در اختیار دارند در زمینه زنان و کودکان کار و خیابانی بیشتر شعار می‌دهند و تنها به حرف بسنده می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ نباید فراموش کنیم که در جامعه هر اتفاق زیبایی بیفتد قطعاً تمام آحاد جامعه از آن بهره می‌برند و هر اتفاق زشتی به نوعی مستقیم و غیر مستقیم گریبان جامعه را خواهد گرفت.

فتحی گفت: امید است هر نهادی کار خود را به نحو احسن انجام دهد و دولت‌ها نیز به خود بیایند و با آن نقدینگی عظیمی که در اختیارشان است اقداماتی در جهت رفع مشکلات این قشر انجام دهند.

این کارگردان سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: بهزیستی و مراکز دولتی باید از تلاش‌های مؤسسه‌ساز خیریه حمایت کنند و هنرمندانی که آینه تمام نمای جامعه محسوب می‌شوند باید زیبایی‌های کشور را به نحو احسن نشان دهند و زشتی‌های جامعه را نیز نمایان کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از کودکان ایرانی ما به عنوان کودکان کار و خیابان محسوب می‌شوند که ما مؤظفیم در بهسازی زندگی آنها کمک کنیم.

زهرا دانشور یکی دیگر از خیرین و مؤسس مرکز نگهداری کودکان کار و خیابانی اظهار داشت: این مؤسسه تمرکز خود را برای کودکان و زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست گذاشته است چرا که هیچ نهاد حمایت‌گری در این خصوص وجود ندارد و این افراد پشت درهای بسته مانده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار و 700 مادر و کودک تحت پوشش این مؤسسه قرار دارند، گفت: اگر از خانواده‌ها برای تحصیل فرزندان، اجاره‌بها و دیگر مشکلات اقتصادی حمایت نشود این خانواده‌ها به خیابان‌ها کشیده خواهند شد و برای خرج زندگی خود به بزهکاری و فساد روی می‌آورند.

دانشور افزود: در حال حاضر در سطح جامعه با کودکان و زنانی مواجه می‌شویم که جایی را برای سپری کردن ندارند و در پارک‌ها زندگی خود را می‌گذارند لذا این افراد در خطر آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی بیان داشت: این مؤسسه حمایت‌های آموزشی،‌ معیشتی و تأمین مسکن افراد تحت پوشش خود را انجام می‌دهند.

دانشور یادآور شد: برای افتتاح این مؤسسه و مرکز نگهداری کودکان و زنان تمامی هماهنگی‌ها با بهزیستی و دیگر سازمان‌ها و نهادها صورت گرفته است.

دانشور بیان داشت: کودکان تحت آموزش‌های درسی این مؤسسه قرار می‌گیرند که در این مرحله 15 هزار نفر معلم به صورت داوطلبانه کلاس‌های تقویتی برای این کودکان می‌گذارند و مادران آنها نیز در کارگاه‌هایی که توسط این مؤسسه ایجاد شده است، اشتغال می‌‌کنند.

وی افزود: در کنکور سال گذشته به دلیل آموزش‌هایی که صورت گرفته بود بخشی از افرادی که تحت آموزش این مؤسسه قرار گرفته بودند رتبه‌‌های خوبی آوردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها