امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47404
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا پورابراهیمی در مناظره‌ای که در رابطه با حق مداخله دولت و مجلس در اداره سازمان تأمین اجتماعی در برنامه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا پورابراهیمی در مناظره‌ای که در رابطه با حق مداخله دولت و مجلس در اداره سازمان تأمین اجتماعی در برنامه تلویزیونی شبکه اول سیما در حال پخش است با عنوان مخالفان مصوبه سهیم کردن کارگردان با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از 10 سال در صندوق تأمین اجتماعی گفت: باید از دو منظر به موضوع نگاه کنیم یکی نگاه مردم و مسئولان به مجموعه تأمین اجتماعی و از سوی دیگر رسالت تأمین اجتماعی و دستگاه‌های مقابل دولت و مجلس را ارزیابی کنیم.

وی ادامه داد: در ساختارهای اقتصادی تمام دنیا مجموعه‌ای از نهادهای قدرتمند مالی مانند بانکها، بیمه اجتماعی، صندوق‌های وقفی، بیمه بازرگانی و شرکتهای سرمایه‌گذاری وجود دارد و در واقع مجموعه صندوق بازنشستگی و بیمه اجتماعی در کشور ما نیز در چارچوب نهادهای مالی قرار دارد.

پورابراهیمی گفت: در واقع این حلقه مفقودی است که در ساختار اجرایی ما وجود دارد و نهاد مالی اینطور عمل می‌کند که از دو نوع حق بیمه بازرگانی و اجتماعی مانند بیمه خودرو و مسکن حق بیمه پرداخت می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیمه‌های اجتماعی قبل از رویکرد اجتماعی نهادهای قدرتمند مالی هستند که در تمام کشورها نیز این گونه است بنابراین با توجه به این رویکرد مهمترین نهاد مالی، صندوق‌های مالی سازمان تأمین اجتماعی، صندوق‌های عشایر و غیره هستند.

پورابراهیمی گفت: با نگاهی به ترازنامه سازمان تأمین اجتماعی وضعیت این سازمان مشخص می‌شود به طوری که مجموعه دارایی‌های سازمان تأمین اجتماعی 120 هزار میلیارد تومان و تعهدات این سازمان 600 میلیارد تومان است.

وی افزود: در مورد منابع و مصارف سال 92 سازمان تأمین اجتماعی نیز درآمد حق بیمه 23 هزار میلیارد تومان برآورد شده است و سرمایه‌گذاری 5 میلیارد تومان است و از سویی پرداخت دولت در این زمینه هزار میلیارد تومان بوده است و 21 هزار میلیارد تومان فقط مستمری بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها