امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47410
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری دنیا الوطن، مقامات بحرینی اعلام کردند که مانع برگزاری راهپیمایی امروز جمعه می شوند که مخالفان دعوت به آن کرده اند ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری دنیا الوطن، مقامات بحرینی اعلام کردند که مانع برگزاری راهپیمایی امروز جمعه می شوند که مخالفان دعوت به آن کرده اند اما مخالفان بر حق خود برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز بر اساس قانون اساسی این کشور تاکید کردند.

سرلشکر طارق حسن الحسن، رئیس امنیت عمومی بحرین تاکید کرد که  مانع راهپیمایی می شود که برخی گروه های سیاسی دعوت به برگزاری آن از روستای الدیه تا روستای البلاد القدیم کرده اند.

وی تاکید کرد: کسانی که امروز در تظاهرات شرکت کنند به عنوان قانون شکن تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند.

این مقام بحرینی ادعا کرد که برپایی این راهپیمایی به منافع شهروندان و ساکنان ضربه می زند و تظاهرات مردم هیچ ربطی به استفاده از حق آزادی بیان ندارد که قانون از آن دفاع می کند.

از سوی دیگر شماری از گروه های معارض بحرینی با محکوم کردن تصمیم وزارت کشور در ممانعت از برگزاری تظاهرات تاکید کردند که این اقدام سرکوب و مصادره حق طبیعی ملت بحرین در مطالبه آزادی و دموکراسی است.

شهروندان بحرینی دیروز پس از تشییع جنازه محمد عبدالجلیل یوسف، یک فعال بحرینی کشته شده در منطقه الدیه قصد داشتند به سوی میدان اللؤلؤة تظاهرات کنند که نیروهای امنیتی مانع شدند.

بحرین از اوایل سال 2011 صحنه تظاهرات مخالفان رژیم آل خلیفه بوده است.

رژیم به شدت تظاهرات مردم را سرکوب می کند. تا کنون در جریان اعتراضات دها نفر کشته و صدها نفر بازداشت و زندانی شده اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار