امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47417
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن کامرانی دستجردی در برنامه مناظره مناظره درباره سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از ۱۰ سال که از شبکه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن کامرانی دستجردی در برنامه مناظره مناظره درباره سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از ۱۰ سال که از شبکه اول سیما در خصوص طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر اینکه افراد بتوانند با حداقل سن 60 سال برای مردان و 55 سال برای زنان و سابقه پرداخت 10 سال حق بیمه بازنشسته شوند اظهار داشت: اصل 21 و 22 قانون اساسی توجه به کارگران و از کار افتادگان را ملزم کرده است.

وی ادامه داد: در سال 34 نیز بیمه شدگان تأمین اجتماعی می‌توانستند با 5 سال سابقه حق بیمه بازنشسته شوند.

کامرانی دستجردی با اشاره به اینکه سوءمدیریت در منابع اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی است گفت: عمر تأمین اجتماعی 64 سال است و در طول 8 سال گذشته 7 مدیرعامل عوض شده است که این نشان می‌دهد مدیران سیاسی بر این سازمان حکمرانی می‌کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی املاک و مستغلات زیادی دارد گفت: در خیلی از مواقع برای پرداخت حق بیمه‌های عقب‌افتاده املاک و زمین‌هایی به سازمان تأمین اجتماعی داده می‌شود که تأمین اجتماعی نیز این املاک را به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی واگذار می‌کند.

وی با بیان اینکه، سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی 120 هزار میلیارد تومان برآورد شده است گفت: این شرکت حدوداً سالانه 3 درصد سود می‌دهد در صورتی که باید 19 یا براساس ابلاغ هیأت امنا 24 درصد سود سالانه آن باشد.

کامرانی دستجردی خاطرنشان کرد: اعلام می‌کنم که شرکت‌های رجا و هما که بابت رد دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شده زیان‌ده بوده است در صورتی که شرکت شستا 1200 هیئت مدیره دارد که به آنها پاداش‌های آن چنانی می‌دهد.

وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی دارای ویلاهای فرانسوی ساز است که تنها 400 میلیون تومان خرج مبلمان آن شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تأمین اجتماعی بازنشسته‌ای دارد که ماهی 7 میلیون تومان می‌گیرد و بازنشسته‌ای دارد که حداکثر 700 هزار تومان دریافتی آن است.

کامرانی دستجردی افزود: سازمان تأمین اجتماعی انواع ویلاها را در شهرهای مختلف برای مدیران و مقامات دارد ولی مطالبات کارگران مثل بن کارگری و حق مسکن را نمی‌دهد.

وی تأکید کرد: لازم نیست که 18 میلیارد تومان برای چاپ دفترچه‌ سالانه پرداخت شود بیایند از این منابع برای پرداخت مطالبات بازنشستگان و کارگران استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها