امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47418
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رحمت‌الله حافظی در مناظره تلویزیونی با موضوع سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از 10 سال در صندوق ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رحمت‌الله حافظی در مناظره تلویزیونی با موضوع سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از 10 سال در صندوق تامین اجتماعی با عنوان مخالف این طرح گفت: اصل 29 قانون اساسی اشاره دارد که رفاه اجتماعی حق همگانی است و مطالبه ما از دولت‌ها همیشه این بوده که این حق داده شود و چرا تاکنون تامین نشده است.

مدیر اسبق سازمان تامین اجتماعی افزود: با کامرانی دستجردی همصدا هستم اما سازمان تامین اجتماعی دو بعد دارد، حمایت اجتماعی و بیمه‌های اجتماعی. تکلیف را باید مشخص کنید. سازمان تامین اجتماعی حمایتی است یا بیمه‌ای.

حافظی افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌ای است و سازمان‌هایی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهزیستی و کمیته امداد حمایتی هستند و آنها از منابع عمومی دولت استفاده می‌کنند.

وی گفت:‌ سازمان بیمه‌ای اما سازکار دیگری دارد، با کارگر و کارفرما که سهم هر کدام مشخص است. کارگر 7 درصد، کارفرما 20 درصد و دولت 3 درصد را باید بپردازد و این‌ها دادگاه حمایتی ندارند.

مدیر عامل اسبق سازمان تامین اجتماعی گفت: مباحث علمی داریم که به چند اصل آن باید دقت شود تا سال 54 عنوان سازمان تامین اجتماعی بیمه اجتماعی کارگران بوده است اما با تزریق اعتبارات مشاغل و حرف دیگر را پوشش داد و نامش به سازمان تامین اجتماعی امروز تغییر کرد.

وی با تاکید بر این که این سازمان باید با اصل همبستگی اداره شود، گفت: باید ریسک حمایت بیمه تامین اجتماعی را کمتر کنیم، ‌سوابق تعریف شوند و همه با تجمیع و همبستگی بتوانیم پوشش کافی را داشته باشیم و با این کار هزینه‌های بالا از بین می‌رود.

حافظی گفت:‌ یارانه متقاطع یعنی انباشت ریسک و تجمیع منابع که از این طریق یارانه حاصل می‌شود.

وی ادامه داد: دارا و ندار،‌جوان و پیر، بیمار و سالم تجمیع می‌شوند و از دارا به ندار، ‌از پیر به جوان و از سالم به بیمار هزینه می‌شود و بدین ترتیب سازمان می‌تواند ادامه حیات داشته باشد.

حافظی گفت: ‌این مبانی قابل اغماض نیستند و باید در چارچوب آن عمل کرد.

مدیر عامل اسبق سازمان تامین اجتماعی گفت: رفاه اجتماعی حق همه است و آن را مطالبه می‌کنیم، اما باید بدانیم که سازمان تأمین اجتماعی خلیج فارس و دریای عمان نیست که به آب‌های آزاد راه داشته باشد بلکه دریاچه ارومیه است که دارد خشک می‌شود و نمی‌شود به راحتی تصمیم گرفت و باید منابعش را تامین کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها