امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47419
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین قربانی موافق مناظره درباره سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین قربانی موافق مناظره درباره سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از ۱۰ سال در مناظره تلویزیونی گفت: یک طرح دو فوریتی وارد مجلس شد که بنده به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت موافق این طرح بودم.

وی افزود: کمیسیون اصلی این موضوع را با 50 نفر طرح کرد و به کمیسیون بهداشت فرستاد که حداکثر آرا  را به خود اختصاص داد که موافقان این طرح 80 نفر بودند و مخالفان آن 8 تا 9 نفر، که این رأی قاطع یک جمله پیام داشت که همین پول کارگران را به خود کارگران پرداخت کنید.

قربانی ادامه داد: این مسئله بار مالی ندارد و تدبیر درست کردن بحث مسئله است چرا که 70 درصد مشکلات تأمین اجتماعی به سوء مدیریت آن برمی‌گردد و 20 درصد به سیستم جامع مدیریتی و 10 درصد به مسائل مالی برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: اگر مسئله‌ دریاچه ارومیه نیز مدیریت می‌شد بحرانی وجود نداشت و همین پول کارگران نیز به خود کارگران پرداخت شود مشکل حل می‌شود.

موافق این طرح ادامه داد: مخالفین می‌گویند مستمری‌بگیران کمتر از 10 سال به اندازه سالهایی که پرداخت کرده‌اند بگیرند.

وی ادامه داد: مبلغ 11.5 تا 12 هزار میلیارد برآورد شده که کمتر از 5 هزار میلیارد برای درمان و 6 تا 7 هزار میلیارد برای مستمری بگیران تخصیص یافته است که این خود سوء مدیریت را نشان می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به بحث منابع و اصل 29 اشاره داشت و گفت: اگر دولت حمایت نکرده بحث دیگری است تأمین اجتماعی باید می‌رفت و مطالباتش را مطالبه می‌کرد.

قربانی ادامه داد: اگر مجلس با قاطعیت رأی داده پس باید بدانیم که این مسئله بار مالی ندارد و کارگران به تناسب سنواتی که پرداخت کرده‌اند باید دریافت کنند و اگر این اتفاق نیفتاد ظلم فاحشی به این کارگران زحمتکش می‌افتد.

وی افزود: ایراد شورای نگهبان که به این ماده واحد که طرح دو فوریتی سه تبصره دارد؛ یک زیر 10 ساله‌ها و دو بالای 10 ساله‌ها؛ البته ماده واحده به تعداد سنواتی که هر حقوق کارگر پرداخت کرده باید دریافت کند که بار مالی ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها