امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4742
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمید رضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران ضمن تبریک ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمید رضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز معلم، و گرامیداشت یاد و خاطره 40 هزار شهید دانش‌آموز و معلم به خصوص شهید مطهری، به مراحل تدوین سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: در تدوین سند تحول آموزش و پرورش 500 الی 600 صاحب‌نظر از حوزه و دانشگاه نظر دادند.

وی ادامه داد: برای تدوین و تصویب این سند به مدت 24 ماه کمیته مشترکی از شورای عالی انقلاب فرهنگی، حوزه علمیه قم و آموزش و پرورش در شورای عالی آموزش و پرورش به بررسی پرداخت و در نهایت به مدت 8 ماه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب شد و به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شد.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور» را ۳ روز پیش به آموزش و پرورش ابلاغ کردند؛ این سیاست‌ها برای مجلس، دولت و قوه قضاییه و همه مسئولان نظام فرستاده شد تا از این به بعد هر قانونی که مصوب می‌شود و هر لایحه‌ای که دولت می‌دهد بر اساس سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور» باشد.

وی به نکاتی از سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور» اشاره کرد و افزود: در طول 34 سال گذشته، نظرات متعددی در رابطه با آموزش و پرورش مطرح می‌شد و در این اظهارنظرها، آموزش و پرورش که لطیف‌ترین وزارتخانه به دلیل تعلیم و تربیت است، آسیب می‌دید اما بیان سیاست‌ها حاکی از عمق نگاه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اولین نکته این است که باید آموزش و پرورش بر اساس فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، اقدام کند؛ از مهد کودک تا پیش‌دبستانی تا به دانشگاه، باید کارها تحت نظارت آموزش و پرورش دنبال شود.

وی به نگاه مقام معظم رهبری درباره به ارزش نهادن معلم اشاره کرد و افزود: کسی را ندیده‌ام به این میزان و اندازه نسبت به عمق، جایگاه، پایگاه و شأن معلمان، ارزشی نگاه کند که نگاه رهبری به آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای است و سرچشمه از نگاه امام راحل دارد.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: رهبری در سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور» اعلام می‌کردند که باید بودجه آموزش و پرورش در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور»، مقام معظم رهبری درباره مهندسی نیروی استانی و نظام رتبه‌بندی معلمان تأکید کردند، گفت: ضمن توجه ویژه‌ای که به معلم داشته‌ایم بر اساس سیاست‌های کلی و سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری اعلام کردند، یک بازتعریف از وضعیت معلم و جایگاه معلم در جامعه باید داشته باشیم. 

وزیر آموزش و پرورش افزود: اگر روزی وارد کلاس مدرسه‌ای شدیم که 30 دانش‌آموز در کلاس حضور داشت و از دانش‌آموزان پرسیدیم که می‌خواهید چه کاره شوید و حداقل 15 نفر خواستند معلم شوند، بدانید تحول بنیادین اجرا شده است؛ در حقیقت میزان رشد جامعه بر اساس رشد و ارتقای معلم است.

وی، بزرگترین معلم را مقام معظم رهبری عنوان کرد و اظهار داشت: امروز میزان صحت رفتار و گفتار هر کسی را با این معلم بزرگ تطبیق می‌دهیم؛ کسی با سخنرانی مطیع رهبری نمی‌شود بلکه تمام عملکرد فرد باید بدون کم یا زیاد مطیع از رهبری باشد.

حاجی‌بابایی افزود: وقتی سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور» از طرف مقام معظم رهبری اعلام می‌شود، برای تمام کسانی که در هر جا قرار گرفته‌اند، لازم‌الاجراست و ما باید تمام توا‌نمان را به کار گیریم تا سیاست‌های کلی که مقام معظم رهبری فرمودند، مو به مو اجرا شود.

وی در پایان گفت: ما فرهنگیان خود را در مطیع‌پذیری و اطاعت در عمل، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد مطیع رهبر معظم انقلاب می‌دانیم و ارزش‌مندی هر کس را در جامعه به اندازه تبعیت عملی او از رهبری می‌دانیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها