امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47421
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدرضا پورابراهیمی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه برنامه مناظره با موضوع آیا دولت و مجلس حق مداخله در اداره ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمدرضا پورابراهیمی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه برنامه مناظره با موضوع آیا دولت و مجلس حق مداخله در اداره سازمان تامین اجتماعی دارد، ‌اظهار داشت: آیا ما می توانیم تعهدات مالی که برای سازمان دیگری است را در یک سازمان دیگر تحمیل کنیم؟

وی با طرح سؤالی دیگر مبنی بر اینکه سازمان تامین اجتماعی برای چه افرادی است؟ گفت: 7 درصد از سهم کارگری و 23 درصد نیز سهم کارفرمایی و 3 درصد نیز سهم دولت است که هیچ‌وقت این 3 درصد به موقع پرداخت نمی‌شود.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: در صورتی که نیازمند به دستگاه‌های حمایتی هستیم، دولت و مجلس باید توسط دستگاه‌های حمایتی به آسیب‌دیدگان رسیدگی کند نه اینکه بدون تامین منابع تعهداتی را به سازمان تامین اجتماعی تحمیل کند و یک بار مالی اضافی را به سازمان بدهد.

وی اظهار داشت: 550 میلیارد تومان نیز بار مالی طرح دو فوریتی بیمه با 10 سال سابقه خدمت است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مصوب می‌کنند که یک نفر با یک ماه پرداخت حق بیمه 9 سال و 11 ماه پرداخت منابع مالی بیمه می‌تواند بیمه شده سازمان باشد تا از تمامی مزایای آن برخوردار شود، ولی هیچگونه بار مالی برای این موضوع در نظر نمی‌گیرد.

در ادامه حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و موافق طرح دو فوریتی مجلس، اظهار داشت: خانمی که شوهر آن فوت کرده است و 8 سال بیمه پرداخت کرده است پس از فوت شوهرش باید غرامت و مستمری دریافت کند در صورتی که اگر بیمه به تعهدات خود عمل کند دیگر آن فرد دستش را جلوی افراد دیگر دراز نمی‌کند.

وی با اشاره به سخنان رحمت‌الله حافظی که مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی نیز بوده است، گفت: آن زمان که شما مدیرعامل بوده‌اید، شرکت‌ها نامردی می‌کردند و شرکت‌های ضررده را می‌گفتند سود داده است تا پاداش بگیرند.

کامران دستجردی خاطرنشان کرد: زندگی و تمام زمزمه‌های من کارگری است، امسال در مجلس مطرح شده است که از بودجه بهزیستی و کمیته امداد کمتر شود.

نماینده مردم اصفهان خاطرنشان کرد: در صورتی که درآمدهای شستا واقعی باشد و هزینه‌های هنگفت نباشد سازمان تامین اجتماعی به راحتی می‌تواند از بیمه‌شدگان خود حتی با شرایط 10 سال بیمه نیز حمایت کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها