امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47422
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحمت‌الله حافظی در ابتدای صحبت سخنان دکتر کامران را ترجمه کرد و افزود: منظور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحمت‌الله حافظی در ابتدای صحبت سخنان دکتر کامران را ترجمه کرد و افزود: منظور دکتر کامران از مرغ و چوری منظور مرغ و جوجه است.

وی از این صحبت که سازمان تأمین اجتماعی سر مردم کلاه می‌گذارد گله‌مند شد و افزود: این مصوبات مصوبه مجمع تشخیص است و تأمین اجتماعی بر اساس مصوبات عمل می‌کند.

وی افزود: در طرح همسان‌سازی دولت در سال 88 قیمت 2500 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که اگر این مبلغ محاسبه شود به چند نفر تعلق گرفته بار مالی‌اش نیز حساب می‌شود.

حافظی ادامه داد: به جای این مبلغ، مبلغ 935 میلیارد تومان به تأمین اجتماعی داده شد پس بقیه این پول کجاست که همسان‌سازی شروع شود.

وی ادامه داد: این مسئله باعث شد که دولت وسط راه جا زند.

حافظی افزود: این سبب بار مالی ندارد و ما متأسفیم که قانونگذاران ما بدون اطلاع سخن می‌گویند.

حافظی توضیح داد: اگر یک نفر نرخ 10 ساله بیمه را به نرخ امروز پرداخت کند و ده سی‌ام هم حقوق دریافت کند یعنی معادل 10 روز با حداقل حقوق امروز که 490 هزار تومان است تازه اگر 30 درصد حق کارفرما و دولت را نیز در این حقوق بیاوریم که برای 10 سال معادل 17 میلیون و 640 هزار تومان می‌شود و 12 ماه و یک ماه عیدی را نیز در نظر بگیریم در سال می‌شود ۲ میلیون تومان.

مخالف این طرح تصریح کرد: اگر ما این پول را از این فرد بگیریم و سود سرمایه را نیز 20 درصد حساب کنیم (امروزه سود سرمایه را 16 تا 17 درصد حساب می‌کنند) و افزایش حقوق را بسنجیم 17 درصد برای این فرد حساب می‌شود که بعد از 9 سال این مبلغ مستهلک می‌شود.

حافظی ادامه داد: در این صورت تکلیف سازمان چه می‌شود از کجا می‌خواهد تأمین کند و قانونگذار هم که نمی داند پس چرا تصمیم می‌گیرد.

وی به وضعیت سازمان در سال 84 اشاره داشت و افزود: بعد از 9 سال هزینه این فرد به عهده سازمان است که تصاعدی حساب می‌شود و بار مالی نیز دارد و اگر همینطور تصمیم بگیریم سازمان تأمین اجتماعی به کجا می‌رسد.

حافظی با بیان این مطلب که 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند گفت: در 15 سال آینده این مسئله یک تهدید امنیتی برای کشور می‌شود.

وی افزود: مجلس باید پاسخگو باشد و دولت در زمینه مشکلات اقتصادی و رفاهی نیز باید پاسخگو باشد و مجلس باید این طرح را حل کند.

حسن صادقی در پاسخ به حافظی گفت: ما مخالف طرح نیستیم و ما می‌گوییم تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه اجتماعی است و سازمان حمایتی نیست و باید از کارگران حمایت کند.

وی به بند 66 بودجه 91 کشور اشاره داشت و گفت: تعداد 26 هزار و 122 نفر ظرف 4 ماه ورودی داشتیم و میانگین برای هر نفر در سال 91، یک میلیون و 540 هزار تومان شده و میانگین ماهیانه 237 هزار تومان شده که در پایان سال 1300 میلیارد ریال محاسبه می‌شود.

وی افزود: ما به دنبال تفکیک بیمه با سازمان حمایت اجتماعی هستیم.

صادقی به بیمه‌شدگان با درآمد بالا اشاره داشت و گفت: تعداد این بیمه‌شدگان یک درصد است و وزن اقتصادی حدود 3 درصد است و تعداد بیمه شدگان اصلی نیز بیش از 85 درصد است که مجموعاً 8 درصد می‌شود که اگر روزی اینها بخواهند منابعشان را از تأمین اجتماعی انتقال بدهند تأمین اجتماعی نمی‌تواند این منابع را به آنها پس بدهد.

وی به سر به سر شدن تأمین اجتماعی در سال 84 اشاره داشت و گفت: الان کاملاً برعکس است و اگر درآمد تأمین اجتماعی در سال 54 از 18.7 به یک رسیده بود امروز از 6.7 رسیده که این یک بحران است و اگر مجلس نمی‌خواهد بگذرد قصور کرده است.

صادقی افزود: با تصویب قوانین حمایتی باید از تأمین اجتماعی حمایت شود.

وی ادامه داد: در اصل 29 متولی متعلق به کارگران است.

وی به این مطلب اشاره داشت که دولت هر روز یک مدیر معرفی می‌کند و با مجلس درگیر می‌شود و با تغییر مدیرعامل قانون را عوض می‌کند.

صادقی گفت: ما چوب دعواهای سیاسی را می‌خوریم ما موافق هستیم اگر حوزه مشخص شود که صندوق تأمین اجتماعی است یا صندوق حمایتی.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها