امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47424
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، «موسسه وقف و میراث الاقصی» گفته‌های «یوحنان دنینو»، رئیس پلیس رژیم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، «موسسه وقف و میراث الاقصی» گفته‌های «یوحنان دنینو»، رئیس پلیس رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه یهودیان هرگونه که بخواهند و براساس زمان‌بندی و شیوه خود می‌توانند در مسجد الاقصی نماز بخوانند، را محکوم کرد.

این موسسه دیگر‌بار بر اینکه مسجد الاقصی حق مسلمانان است و یهودیان هیچ حقی حتی در یک ذره از خاک این مسجد ندارد، تاکید و این مسأله را از جمله مسائل قطعی ذکر شده در قرآن و سنت پیامبر دانست.

سخنگوی این موسسه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله تاکید کرد که پلیس و دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم اشغالگر، با اعطای چراغ سبز به شهرک‌نشینان در هتک حرمت مسجد الاقصی، نقش مستقیمی در ایجاد این خطر داشته و براساس اظهارات چندین فعال بارز گروه‌های افراطی موسوم به هیکل، نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی، مسؤولیت حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی از آنها را بر عهده گرفته تا زمینه را برای اجرای نقشه‌های جداسازی زمانی و مکانی مسجد الاقصی، هموار کند.

سخنگوی این مؤسسه با ابراز نگرانی از سکوت کشورهای عربی و اسلامی درباره اتفاقاتی که در گذشته رخ داده و حوادثی در حال حاضر در مسجد الاقصی در حال رخ دادن است، از سران این کشورها خواست نسبت به تعهدات خود در قبال نجات مسجد الأقصی و یاری فلسطینیان در مقابله با نقشه‌های شوم رژیم اشغالگر اسرائیل برای شهر بیت القدس و مسجد الاقصی، پایبند باشند.

رئیس پلیس رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با روزنامه «یسرائیل الیوم» اعلام کرده بود که تمامی شهرک‌نشینان، حق دارند به صحن‌های مسجد الاقصی وارد شوند، زیرا بنا بر گفته او، این مسجد جزیی از کوه هیکل بوده و ورود به آن حق مسلم یهودیان است.

دنینو در این مصاحبه گفته بود: ما باید حق هر یهودی را که بخواهد در زمان های مشخص، در کوه هیکل نماز بگذارد و یا به آن وارد شود، را تضمین کنیم.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها