امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47428
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم در خطبه های نماز جمعه مسجد جامع امام صادق شهر الدراز گفت: بیانیه چهل ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، آیت الله شیخ عیسی احمد قاسم در خطبه های نماز جمعه مسجد جامع امام صادق شهر الدراز گفت: بیانیه چهل و هفت کشور در بیست و چهارمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل (که از نهم تا 27 سپتامبر جاری برگزار می شود) بیانگر نگرانی این کشورها نسبت به اوضاع وخیم حقوق بشر در بحرین است.

وی افزود: دولت بحرین به توصیه های نشست سابق شورای حقوق بشر سازمان ملل و کمیته پیگیری حقایق به ریاست آقای بسیونی عملی نکرد و به ادامه نقض حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان پرداخت تا جایی که چیزی از آزادی بیان برای اشخاص و یا نهادهای سیاسی باقی نمانده است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: صدور این بیانیه گواهی بین المللی آشکاری به وخامت اوضاع حقوق بشر در بحرین است کشوری که شهروندان آن با بحرانی فاجعه بار روبه رو هستند.

وی تاکید کرد: وخامت اوضاع حقوق بشر بحرین تا زمانی که اصلاحات سیاسی جدی در این کشور روی ندهد و فساد رایج در نهادهای قدرت پایان نیابد و ملت به حق خود در انتخاب حاکمانشان دست نیابند ادامه خواهد داشت.

47 کشور جهان از جمله آمریکا و انگلیس از دولت بحرین خواسته اند، توصیه های کمیته مستقل حقیقت یاب درباره نقض حقوق بشر در این کشور را به اجرا بگذارد.

این در حالی است که دولت بحرین سال گذشته درباره اجرای این توصیه ها به شورای حقوق بشر سازمان ملل اطمینان داده بود.

47 کشور جهان در  این بیانیه از وضع حقوق بشر در بحرین ابراز نگرانی کردند و آن را وخیم دانستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها