امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47440
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن صادقی نماینده صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به حسن کامران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن صادقی نماینده صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به حسن کامران دستجردی نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه مناظره‌ای که در موضوع حق مداخله دولت و مجلس در سازمان تأمین اجتماعی و طرح دو فوریتی مبنی بر اینکه افراد با 10 سال سابقه حق بیمه بازنشسته شوند اظهار داشت: ما در اینکه در 8 سال گذشته سازمان تأمین اجتماعی ورشکسته شده است معتقدیم اگر قرار است حمایت کنید ایراد ندارد ولی منابع آن را نیز در نظر بگیرید.

در ادامه محمدحسین قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این قانون صراحت دارد و با اجرای این قانون پولی که برای کارگران است را به خود آنها می‌دهیم و از قشر کم درآمد جامعه نیز حمایت می‌شود.

در ادامه صادقی در پاسخ به قربانی اظهار داشت: در حال حاضر افراد غیرکارگر را بر سر سفره کارگران گذاشته‌ایم و آدم‌هایی که کارگر نبودند به سازمان تأمین اجتماعی ورود کرده و از مزیت‌های این سازمان استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در گذشته در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی هر پزشک در ساعت 8 نفر را ویزیت می‌کرد ولی در حال حاضر باید 80 نفر را ویزیت کند.

نماینده صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: کف دست کسانی که از پنبه هم نرم‌تر است را به عنوان کارگران مطرح می‌کنیم و از مزیت‌های تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شود.

در ادامه این مناظره حافظی مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به بیانات کامران دستجردی مبنی بر این که بهتر است شستا را بفروشند و پول آن را در بانک بگذارند تا سود بیشتری نصیبشان شود اظهار داشت: اگر بانکها 20 درصد سود می‌دهد در 10 سال آینده چه اتفاقی باید بیفتد. آیا با نرخ تورم نیز نرخ سود بانکی افزایش پیدا می‌کند؟

وی ادامه داد: بانک سود ثابت می‌دهد ولی سازمان تأمین اجتماعی افزایش سنوات دارد و سازمان‌های بیمه‌ای به روش‌های مختلفی اداره می‌شود.

حافظی افزود: چنین سازمانی که با سود بانکی اداره شود بعد از 50 سال دیگر هیچ درآمدی برای پرداخت مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران ندارند اینکه باید شستا را بفروشد تا 10 سال آینده پوشش می‌دهد بهتر است این سازمان ورشکسته را بیشتر از این درگیر مسائل حاشیه‌ای نکنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها