امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47442
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی در برنامه مناظره‌ای که در خصوص طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی در برنامه مناظره‌ای که در خصوص طرح دو فوریتی مجلس مبنی بر اینکه افراد می‌توانند با شرط سنی و سابقه 10 سال حق بیمه در تأمین اجتماعی بازنشسته شوند اظهار داشت: در قانون نظام جامعه رفاه و تأمین اجتماعی که در سال 88 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که یکی از اعضای مجلس آقای حسن کامران دستجردی بود چه اتفاقی افتاد که دولت بر سازمان تأمین اجتماعی حکمفرما شود.

وی ادامه داد: در تمامی صندوق‌های بیمه‌ای دنیا 3 ضلع کارگر،کارفرما و دولت حضور دارند که در خصوص آن صندوق تصمیم‌گیری می‌شود.

پورابراهیمی بیان داشت: در گذشته شورای عالی سازمان تأمین اجتماعی توسط کارگران، کارفرمایان و بیمه‌شدگان اداره می‌شد که پس از تصویب قانون نظام جامعه رفاه و تأمین اجتماعی هیئت امنایی تشکیل شد که اکثراً اعضای آن برای اداره تأمین اجتماعی دولتی‌ها هستند و ترکیب اصلی آن عملاً دولتی است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: گفته می‌شود در هیئت امنا سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولتی حضور دارد ولی نماینده‌های آنها نماینده‌های کارگران و کارفرمایان نیستند و توسط دولت انتخاب می‌شوند.

وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی به شکلی مدیریت می‌شود که دولت سکاندار آن است در صورتی که این ملک توسط کارگران باید اداره شود که قانون جامعه رفاه و تأمین اجتماعی جایگاهی برای کارفرما و کارگران در نظر نگرفته است.

پورابراهیمی بیان داشت: دولت مطالبات خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نمی‌کند و ریشه حل مشکلات سازمان تأمین اجتماعی اصلاح قانون جامعه رفاه و تأمین اجتماعی است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مدیرعامل برای شستا و سازمان تأمین اجتماعی انتخاب می‌کند و تمام سیاست‌گذاری‌ها در تأمین اجتماعی توسط دولت است.

پورابراهیمی تأکید کرد: در حال حاضر خبری از وجود کارگر و کارفرما در هیئت امنا نیست و دولت مستقیماً تصمیم‌گیری می‌کند تمام دولتها به محض اینکه روی کار می‌آیند اولین جایی که تغییر مدیریت ایجاد می‌شود سازمان تأمین اجتماعی است.

وی گفت: در حال حاضر مجموعه اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی دست مدیرعامل سازمان نیست و کمیته‌ای در دولت تشکیل شده است تا مدیران شستا را انتخاب کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بر سازمان تأمین اجتماعی طمع دارد و مجلس نیز به تبع دولت در امور این سازمان دخالت می‌کند.

وی گفت: طرح اصلاح قانون نظام جامعه رفاه و تأمین اجتماعی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها