امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47444
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحمت‌الله حافظی در بخش دیگری از مناظره امروز درباره طرح سهیم کردن کارگران با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رحمت‌الله حافظی در بخش دیگری از مناظره امروز درباره طرح سهیم کردن کارگران با سابقه پرداخت حق بیمه کمتر از 10 سال گفت: سؤال من این است که فردی که با ده سی‌ام وارد سازمان می‌شود 20 سی‌ام حق درمانش چه می‌شود و این حق بیمه را چه کسی می‌دهد و چرا فردی که 10 سال حق بیمه پرداخت کرده مشابه آقایی است که 30 سال حق بیمه دارد و این بی‌عدالتی است.

قربانی گفت: شما بحث مشاع را مطرح می‌کنید و باید به تناسب استفاده کنید.

حافظی ادامه داد: درمان تناسب ندارد و مشاع نیست وقتی فردی دفترچه را در بیمارستان می‌برد 100 درصد حساب می‌شود.

پورابراهیمی گفت: درست می‌فرمایید افرادی که کمتر از 10 سال هستند تبدیل به مستمری‌بگیر می‌شوند و بار مالی فقط در مستمری نیست.

محمدرضا پورابراهیمی به 80 میلیارد تومان در سال 91 اشاره داشت و گفت: بار مالی ناشی از درمان در سال 91 حدود 80 میلیارد تومان بود.

کامران دستجردی به کارگران گفت: کارگران عزیز سرویسی ندارند و بیمه‌شان دندانپزشکی و دیالیز را نیز شامل نمی‌شوند.

در این قسمت از برنامه یکی از میهمانان برنامه به ایراد سؤال پرداخت و با معرفی خود به عنوان اکبر قربانی و نماینده کارگران گفت: جناب آقای کامران دستجردی سخن از زبان ما می‌گویید از مشکلات در حوزه درمان و ناهنجاری‌ها در سازمان تأمین اجتماعی.

اما آقای دکتر یک سؤال دارم اداره سازمان تأمین اجتماعی به عهده کارگران است یا حاکمیت؟

قربانی سؤال کرد: شما اطلاع دارید که بر اساس قوانین سازمان کار، تأمین اجتماعی بر اساس اصل سه جانبه‌گرایی عمل کند و تشکل‌ کارگری در حد فرمایشی دیده می‌شوند.

وی از حیدری مجری برنامه نیز سؤال کرد: ما دردهایی داریم و شما نیز قبول دارید اما آنچنان که می‌دانید منابع متأثر از رشد و کسب کار در جامعه است شما در برنامه‌هایتان گفته‌اید تحریم‌ها فشار آورده و روی تولید تأثیر منفی داشته و تولید با رکود مواجه شده و به تبع آن منابع سازمان تأمین نیز کاهش داشته شما در برنامه‌هایتان می‌گویید تحریم‌ها چه آثاری داشته و در یکی از برنامه‌هایتان یک نفر زنگ زد و به عنوان قطعه‌ساز گفت ما قطعه وارد می‌کنیم و افزایش قیمت نیز در این زمینه داریم.

این میهمان از نمایندگان مجلس خواست که جیب مردم را نشانه نگیرید و به بحث اشتغال به طور واقعی بپردازید و جلوی دلالان را بگیرید و کار را نهادینه کنید.

محمدرضا پورابراهیمی در پاسخ به سؤال این میهمان گفت: در مجلس هم نگاه همه نمایندگان به کارگران نگاه ویژه‌ای است و اگر زیرساخت اشتباه تصویب شده دغدغه‌ها باید انجام شود و بابت این مصوبه دکتر کامران دستجردی بهتر می‌داند.

کامران دستجردی نیز پاسخ داد: دو سوم مجلس توجه به محرومان کرده است و در فراکسیون کارگری حاکمیت با کسانی است که سهم بیشتری داده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها