امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47455
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین بخش مناظره درباره سهیم شدن کارگران با سابقه کمتر از 10 سال حسن ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین بخش مناظره درباره سهیم شدن کارگران با سابقه کمتر از 10 سال حسن کامران دستجردی در پاسخ به محمدرضا پورابراهیمی گفت: خود شما در شستا کار کرده‌اید در چه سالی؟

پورابراهیمی گفت: از سال 86 تا حدود 89- 90.

کامران دستجردی خطاب به پورابراهیمی گفت: پس دستتان نیز در کار است و من از دو جبهه می‌گویم و مردم و کارگران نیز خود شاهد هستند یک جبهه بخور و بخور است به نام شستا که با 400 میلیون تومان سور و ساتی درست کردند و دوم اینکه وقتی آمدند فساد پنهانی داخل آن بود و حتی به کارگر اجازه ورود به ویلای فرانسوی که حق کارگر بود را ندادند و این ویلا شامل از ما بهتران شد، ویلایی که تغییر مبلش 400 میلیون تومان هزینه داشت.

کامران دستجردی افزود: کارگر ما قرص ندارد، بن ندارد اما می‌آییم همسان‌سازی می‌کنیم ما در فکر کارگر هستیم و دلمان برای سازمان بیمه‌ می‌تپد.

این نماینده مجلس افزود: کارخانه ذوب آهن را با هزار میلیارد تومان خریدند و 25 درصد حقوق کارگران را سه ماه عقب انداختند و این دزدی است. شما که از اسلام و حق‌الناس حرف می‌زنید بگویید؛ ذوب آهنی که ورشکسته است، سود ندارد همین‌ها مصداق نامردی است. تازه می‌آییم سوددهی می‌کنیم که یک کمی هم گیر ما بیاید.

وی افزود: در همین بحث درمانگاه کارگر می‌رود، تخت خالی به او نمی‌دهند که بخوابد، مرگ کارگر برایشان مهم نیست.

کامران دستجردی ادامه داد: این جبهه حق و حقوق مردم را نمی‌دهد حتی یک زائرسرا نساختند البته تعداد ویلاها زیاد است.

وی در ادامه به ماده 63 زنان و ماده 66 مردها که در بودجه هر ساله آمده اشاره داشت.

محمدرضا پورابراهیمی در این قسمت گفت: من با صحبتهای آقای کامران در مورد عدم وجود کارایی در سازمان موافقم اما آیا راهکار حل مشکل این است که اصلاح ساختار کنیم و سه ضلع کارگر، کارفرما و دولت را در نظر بگیریم یا در اختیار دولت قرار دهیم.

حیدری مجری برنامه در انتهای برنامه گفت: واقعیت بحث امروز این است که آیا دولت و مجلس به طور مشخص حق دارند برای سازمان تأمین اجتماعی تعیین تکلیف کنند در صورتی که همه معتقدند دولت و مجلس حق دخالت ندارند و در سازمان تأمین اجتماعی به عنوان سازمان بیمه‌ای نه حمایتی فقط صاحبان اصلی که حق بیمه را می‌دهند حق دخالت دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها