امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47457
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، ساحل رودخانه بزرگ شهر مرزی طرطوس، در فواصل زمانی مختلف بارها حامل اجساد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، ساحل رودخانه بزرگ شهر مرزی طرطوس، در فواصل زمانی مختلف بارها حامل اجساد تروریست هایی بوده است که تلاش داشتند با عبور غیر قانونی از این رودخانه به منظور انجام عملیات خرابکارانه، وارد خاک سوریه شوند.

در همین ارتباط روز گذشته، گارد ساحلی سوریه با یک گروه مسلح که تلاش داشتند، از طریق این رودخانه از لبنان وارد خاک سوریه شوند، سخت درگیر شدندکه در جریان آن تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

این تروریست‌ها اغلب وابسته به گروه‌های سلفی جهادی لبنانی هستند که با نفوذ به خاک سوریه در صدد ایجاد وحشت در بین اهالی روستاهای مرزی طرطوس هستند، در حالی‌که روستائیان این مناطق به مقابله با آنان برخاسته و بر دفاع از خاکی در آن کشت و کار می‌کنند، تاکید دارند.

این درحالی است که تلاش تروریست‌ها برای ورود غیر قانونی به خاک سوریه موضوع جدیدی نیست، زیرا بارها مرزهای جنوبی در حدفاصل «العریضة» تا «الدبوسیة» شاهد تلاش تروریست‌ها برای ورود به خاک سوریه بوده است.

در این شرایط، نیروهای امنیتی سوریه یک مانع خاکی در امتداد مرزها ایجاد کرده و تعداد زیادی از یگان‌های ارتش و گارد مرزی این کشور نیز برای کنترل این مناطق و جلوگیری از عبور غیر قانونی تروریست‌ها از این رودخانه در مناطق اطراف آن مستقر شده‌اند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها