امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47467
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، تروریست‌ها پس از بارها ناکامی برای ورود به دمشق بار دیگر در صدد حمله به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، تروریست‌ها پس از بارها ناکامی برای ورود به دمشق بار دیگر در صدد حمله به پایتخت و ایجاد ناامنی و هرج و مرج در آن بر آمدند، اما این بار نیز طعم تلخ شکست را تجربه کردند.

در این میان، ارتش سوریه به منظور ناکام گذاشتن تکاپوی شبه نظامیان مسلح سه جبهه علیه آنان ایجاد کرده و راه‌های منتهی به دمشق از محور های شمال و جنوب را نیز به روی آنان مسدود کردند.

نیروهای ارتش در صدد هستند، راه‌های ارتباطی دمشق با حمص در مرکز سوریه را به روی تروریست‌ها مسدود کنند.

ارتش با زیر نظرگرفتن تحرکات تروریست‌ها، اتخاذ برخی تدابیر را فوری اعلام کرده که مهمترین آن عبارت است، از حمله به محل استقرار تروریست‌ها در «الأحمدیة» و «حران العوامید» و «غوطة شرقی» تا به این ترتیب راه‌های امداد رسانی به تروریست‌ها مسدود شود.

همچنین منطقه «زملکا» در منطقه غوطه شرقی که محل استقرار تروریست‌ها به شمار می‌آمد، هدف حمله ارتش قرار گرفته و تروریست‌ها از آنجا به منطقه «عدرا» گریختند.

علاوه بر این، نیروی هوایی ارتش سوریه محل استقرار تروریست‌ها در مسیر الأحمدیة - عربین – زملکا و «جوبر» را هدف قرار داد.

یگان‌هایی از نیروهای ارتش نیز تحت پشتیبانی نیروهای دفاعی، محل استقرار تروریست‌ها در منطقه «برزه» از توابع دمشق را هدف قرار داده و مهمترین راه‌های ارتباطی این منطقه را تحت کنترل خود در آورند، و راه «برزه –معربا» را مسدود کردند.

در المعضمیه نیز تجهیزات نظامی تروریست‌ها هدف  توپخانه ارتش قرار گرفته و منهدم شد.

در این میان، تعداد زیادی از نیروهای پیاده نظام ارتش نیز در اطراف دمشق با تروریست ها درگیر شده و شکست سختی به آنان وارد آوردند.

به این ترتیب تروریست‌ها که در تلاش برای ورود به پایتخت بودند، به محاصره در آمده و در «دوما» نیز زیر آتش ارتش قرار گرفته و از این منطقه گریختند.

اما در جوبر نیز که «جبهه النصره» حمله به آن را طراحی می کرد، تروریست‌ها در پایانه «العباسیین» به محاصره در آمده و تعداد زیادی از آنان که بیشتر از اعضای جبهه النصره بودند، به هلاکت رسیدند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها