امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47476
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسه و سه کشور عربی عربستان، امارات و اردن حمایت‌های خود از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسه و سه کشور عربی عربستان، امارات و اردن حمایت‌های خود از مخالفان دولت سوریه را افزایش می‌دهند.

این خبر را دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه بعد از دیدار وزرای خارجه سه کشور عربی با «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد.

این دیدار در پاریس انجام شد و حاضران در آن مقرر کردند که کمک‌های خود به مخالفان دولت سوریه را افزایش دهند. ریاست‌جمهوری فرانسه مدعی شده است که این کار با هدف افزایش توان مخالفان برای دفاع در برابر حملات ارتش و نیروهای دولتی صورت می‌گیرد.

فرانسه به همراه انگلیس اصلی‌ترین حامیان اروپایی مخالفان سوری به شمار می‌آیند. هم انگلیس و هم فرانسه برای همراهی آمریکا در اقدام نظامی علیه سوریه اعلام آمادگی کردند، اما پارلمان انگلیس لندن را از این امر بازداشت. با این حال پاریس اعلام کرده است که همچنان در اقدام نظامی احتمالی در کنار آمریکا می‌ماند.

پاریس عصر امروز هم اعلام کرد که پیوستن سوریه به معاهده منع استفاده از تسلیحات شیمیایی کافی نیست و باید شورای امنیت قطعنامه‌ای الزام‌آور در این مورد صادر کند. فرانسه سه روز قبل پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای نظارت بین‌المللی و امحا تسلیحات شیمیایی سوریه به شورای امنیت برد که در صورت تصویب اجازه استفاده از قوای نظامی علیه این کشور را هم می‌دهد. مسکو با این قطعنامه مخالفت کرده و آن را «تله»‌ای برای باز کردن راه اقدام نظامی علیه سوریه توصیف کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها