امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47497
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 30
اوزیر ییگیت یکی از اعضای انجمن همبستگی با مظلومین و عضو حزب اتحاد بزرگ ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

اوزیر ییگیت یکی از اعضای انجمن همبستگی با مظلومین و عضو حزب اتحاد بزرگ ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، با اشاره به موضوع حمله آمریکا به سوریه و واکنش دولت آنکارا به این موضوع اظهار داشت که دولت اردوغان مسئله سوریه را تبدیل به مسئله ای شخصی کرده و به نظر می رسد بیش از همه مایل است که به سوریه حمله شود.

ییگیت درباره اصرار ترکیه به آمریکا برای حمله به سوریه تصریح کرد: دولت اردوغان این مسئله را شخصی سازی کرده و به طرز بی معنایی وارد جنگ روانی در این زمینه شده و در همین راستا هر روز تنش بیشتری ایجاد کرده و به راحتی ترکیه را به سوی یک ماجرا سوق می دهد.

ییگیت همچنین درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه در آینده و عواقب آن نیز گفت: در بهترین حالت چنانچه آمریکا به سوریه حمله کند، اعتبار خود را در جهان عرب و اسلام از دست خواهد داد و این امر بسیار شدیدتر از حالتی خواهد بود که آمریکا به عراق حمله کرده بود و به غیر از این احتمال آغاز جنگ سوم جهانی می رود، زیرا هم ایران و هم سوریه و هم سایر کشورهای ضد امپریالیست سیگنال لازم در این زمینه را می دهند و در این صورت روند نابودی اسرائیل از روی نقشه آغاز خواهد شد.

این سیاستمدار ترکیه‌ای در پایان خاطرنشان کرد که حساب های آمریکا و غرب با ترکیه در این زمینه متفاوت است.

وی تصریح کرد غرب و آمریکا در پی منابع انرژی سوریه است و این امر ارتباط مستقیمی با بشار اسد ندارد، ولی هدف دولت اردوغان شخصی بوده و تبدیل به تسویه حساب شخصی اردوغان با بشار اسد شده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها