امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47502
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 62
سعید جبل عاملی رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: طرح کلان «پیاده‌سازی ...

سعید جبل عاملی رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: طرح کلان «پیاده‌سازی فناوری ملی سامانه حمل و نقل ریلی پرسرعت» با هدف دستیابی به فناوری‌های اصلی و توان طراحی پایه سامانه حمل و نقل ریلی پرسرعت از جمله مهمترین طرح های کلانی محسوب می شود که دانشگاه علم وصنعت متولی اجرای آن شده است.

وی افزود: سامانه حمل و نقل ریلی پرسرعت با سرعت 350 کیلومتر بر ساعت از طریق به کارگیری دانش موجود در کشور و ایجاد دانش از روش‌های مختلف در حال پیگیری است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت طرح ملی حمل و نقل ریلی پر سرعت را از اولویت‌های مهم کشور و این دانشگاه برشمرد و گفت: طرح فناوری ملی سامانه حمل و نقل ریلی پر سرعت یکی از طرح‌های بین رشته‌ای دانشکده‌های مهندسی راه آهن، عمران، برق، کامپیوتر، مکانیک، مواد و صنایع این دانشگاه است که اساتید تراز اول کشور به روی این طرح فعالیت می‌کنند.

جبل عاملی در رابطه با آخرین وضعیت پیشرفت طرح کلان پیاده‌سازی فناوری ملی سامانه حمل و نقل ریلی پر سرعت، اظهار داشت: این طرح هم اکنون از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده و در صورت تأمین بودجه به سرعت پیش می‌رود.

وی گفت: بودجه کم و ناچیزی برای پیشبرد این طرح و دیگر طرح‌های کلان در مرحله اول اختصاص یافته است ولی به آینده امیدوار هستیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار