امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47503
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «پلیتیکو»، نظرسنجی جدیدی که در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد کمتر از نیمی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «پلیتیکو»، نظرسنجی جدیدی که در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد کمتر از نیمی از مردم این کشور معتقدند که دولت می‌تواند مسائل را حل کند، که این میزان پایین‌ترین رقم در تاریخ انجام این همه‌پرسی‌هاست.

بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه «گالوپ»، فقط 49درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که اعتماد زیاد یا قابل قبولی به توان دولت برای حل مشکلات دارند. پایین‌ترین حل اعتماد به سال 2007 بازمی‌گردد که اعتماد به دولت مرکزی 51درصد بود.

عدم اعتماد عمومی به اوباما برای حل مشکلات داخلی از این هم کمتر است و تنها 42درصد پرسش‌شوندگان گفته‌اند که نسبت به توانایی وی برای حل این مشکلات اعتماد زیاد یا قابل قبولی دارند. این میزان یک درصد از رکورد قبلی که در سال 2011 ثبت شد هم پایین‌تر است.

میزان اعتماد به دولت در میان حامیان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان متفاوت است. به نحوی که 78 درصد از حامیان دموکرات‌ها در مورد توان دولت برای حل موضوعات بین‌المللی ابراز اطمینان کرده‌اند و در مقابل تنها 35درصد حامیان جمهوری خواهان گفته‌اند که در حل موضوعات بین‌المللی به دولت اعتماد دارند.

طبیعتا در این دسته‌بندی هم میزان اعتماد به رئیس‌جمهور برای حل مشکلات داخلی پایین‌تر است. 58 درصد حامیان دموکرات‌ها و فقط 25درصد حامیان جمهوری‌خواهان در مورد توانایی اوباما برای حل مشکلات داخلی ابراز اطمینان کرده‌اند.

این نظرسنجی را موسسه گالوپ در بین 1510 پرسش‌شونده بزرگسال و با درصد خطای مثبت و منفی سه درصد انجام داده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها