امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47511
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 43
«یمنی الحماقی»، کارشناس و استاد اقتصاد مصری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد: حذف 7 بانک ...

«یمنی الحماقی»، کارشناس و استاد اقتصاد مصری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد: حذف 7 بانک ایرانی از لیست تحریم‌ها علیه این کشور، نشانگر تحولات جدید در اقتصاد ایران و میزان بالای مقاومت این اقتصاد است که در آینده نیز شاهد پیشرفت اقتصاد ایران و لغو بیشتر تحریم‌ها خواهیم بود.

الحماقی افزود: لغو تحریم‌های این بانک‌ها، نشانگر شکست تحریم‌های اقتصادی در به زانو درآوردن نظام ایران در خصوص برنامه هسته‌ای این کشور و همچنین ناکارآمدی تحریم‌ها در تغییر مواضع ایران است.

وی خاطر نشان کرد که جامعه بین‌المللی پس از اطمینان‌خاطر از ناکارآمدی تحریم‌ها، تحریم بانک‌های ایرانی را لغو کرد که به اعتقاد من، در برهه زمانی پیش‌رو، شاهد لغو بیش‌تر تحریم‌ها نیز خواهیم بود.

این استاد رشته اقتصاد یادآور شد: هر کشوری که بتواند سیاست تحریم‌های اقتصادی علیه خود را شکست دهد، در صورتی که به خوبی اقتصاد داخلی خود را مدیریت کند، بدون شک تبدیل به قدرتی اقتصادی خواهد شد زیرا کشوری که بر این حجم گسترده از تحریم‌ها فائق آید، خواهد توانست پس از لغو آن‌ها، موفقیت‌های گسترده ای را در کارنامه خود ثبت کند.

وی با اشاره به اینکه نگرش غرب و آمریکا به شرایط ایران تغییر کرده، تاکید کرد که ایران به قدرتی منطقه‌ای بدل شده است که این مسأله کنترل این کشور را سخت می‌کند.

یمنی الحماقی افزود: غرب در حال جست‌وجوی راه‌های جدیدی به جز تحریم و تهدید برای کنترل ایران است که در این راستا آمریکا و غرب تلاش خواهند کرد فصل جدیدی از روابط با ایران را آغاز کنند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها