امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47546
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد که با توجه به واکنش آمریکا به مقاله رئیس‌جمهور" ولادیمیر پوتین" در روزنامه «نیویورک تایمز» در مورد سوریه، می‌توان گفت که این کشور به رقابت در عرصه روابط بین المللی عادت کرده است.

پسکوف در جمع خبرنگاران گفت: البته وجود دموکراسی در روابط بین الملل گویای وجود رقابت در این عرصه است، ولی در برخی موارد احساس می‌شود که شرکای آمریکایی ما به این مسئله بسیار عادت کرده‌اند.

در مقاله رئیس‌جمهور روسیه خط مشی سیاسی این کشور در رابطه با مناقشه سوریه توضیح داده شده است. پوتین در این مقاله یادآور شده که مناقشه در سوریه مبارزه برای دستیابی به دموکراسی نیست و در این کشور در یک طرف مناقشه دولت قانونی آن قرار داشته و در طرف دیگر شورشیان و گروه‌های تندور. به عقیده پوتین، شکی نیست که در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده شده، ولی دلایل و شواهد حاکی از آن است که این سلاح نه توسط ارتش سوریه، بلکه از سوی نیروهای مخالف بکار گرفته شده است. رئیس‌جمهوری روسیه همچنین معتقد است که مداخله نظامی در این مناقشه موجب افزایش خشونت‌ها و تروریسم در سوریه شده و حتی ممکن است به سایر کشورهای منطقه نیز سرایت کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به این انتشار مقاله با ابراز تعجب از موضع گیری ولادیمیر پوتین، از اطمینان داشتن مقامات واشنگتن در مورد استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه خبر داد.

سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه یادآور شد که پوتین در مقاله خود قصد نداشته با کسی به مخالفت پرداخته، به اختلافات دامن زده و یا کسی را ناراحت کند.

وی افزود:  ولادیمیر پوتین در امور بین المللی به کسی برچسب نمی‌زند. وی دیدگاه خود را بیان کرده است. در عوض شرکای آمریکایی ما طی چند سال اخیر عادت کرده‌اند که «همواره به کار دیگران کار داشته باشند» و غالبا روابطشان در جهان بر همین اساس شکل گرفته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها