امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47555
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش فارس و به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار گرفت، ...

به گزارش فارس و به نقل از اطلاعیه «دفتر ریاست جمهوری افغانستان» که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار گرفت، حامد کرزی در حاشیه اجلاس شانگهای و در دیدار با رئیس جمهور کشورمان خواستار گسترش روابط با ایران شد.

وی در ادامه اظهارات خود، خواستار حل مشکل تمدید ویزای مهاجرین افغان در ایران شد و اظهار امیدواری کرد که بازگشت آنان به افغانستان داوطلبانه باشد.

رئیس جمهور کشورمان از همکاری ایران در این رابطه اطمینان داد و گفت: ایران از 35 سال پیش تا کنون میزبان مهاجرین افغان بوده و نمی‌خواهد آنان مورد آزار و اذیت قرار گیرند.

وی در ادامه افزود: آن تعداد از افغان‌های مهاجرى که کارت اقامت ندارند باید خود را به ادارات مربوطه معرفی کرده و کارت اقامت اخذ کنند.

حسن روحانی در این دیدار برای افغانستان صلح پایدار آرزو کرد و گفت: ایران خواستار تأمین صلح و امنیت در افغانستان است زیرا افغانستان صلح‌آمیز به نفع ایران است.

وی در ادامه اظهار داشت که ایران اراده روابط برادرانه و دوستانه با افغانستان دارد.

همچنین در این دیدار، دو طرف درخصوص روابط دوجانبه، روند صلح افغانستان، موافقتنامه‌های امنیتی افغانستان با آمریکا و دیگر کشورها، مبارزه با مواد مخدر و مسائل منطقه‌ای نیز بحث و تبادل نظر کردند.

حامد کرزى روز پنجشنبه در رأس یک هیئت بلند‌پایه دولتى به منظور شرکت در سیزدهمین نشست سران سازمان همکارى‌هاى شانگهاى عازم قرقیزستان شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها