امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47568
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، پرویز پرستویی که پس از 4 سال برای اولین بار در یک تجمع سینمایی حضور پیدا کرده بود، در مراسم جشن روز ملی سینما گفت: من ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، پرویز پرستویی که پس از 4 سال برای اولین بار در یک تجمع سینمایی حضور پیدا کرده بود، در مراسم جشن روز ملی سینما گفت: من در سال‌های گذشته کارهای مختلفی را انجام دادم اما این کارها به اعتقاد خودم جز توهین چیزی نداشت، ولی خوشحال می‌شدم که در این شب حتی دوستانی هم که غیبت دارند، حضور پیدا می‌کردند و فکر می‌کنم دیگر با آمدن دولت یازدهم با شعار امید این شعارها تحقق پیدا کند.

وی افزود: من در مطبوعات گفتم همه آنچه که هست و بود را فراموش کنیم و به فردای بهتر بیاندیشیم. 4 سال در هیچ مراسمی حضور نداشتم نه به عنوان قهر و حتی در دو سال اخیر شایعه شده بود که بازیگری را کنار گذاشته‌ام، در روستای خودم کشاورزی می‌کنم البته به روستازاده خودم افتخار می‌کنم اما از دهه 40 یاد گرفتم که حق ندارم کنار نکنم و باید کار کنم.

پرستویی خاطرنشان کرد: به شخصه خوشحالم که در این جمع حضور دارم و بعد از 4 سال دوباره همه بزرگان سینما را دارم می‌بینم و خوشحال‌تر می‌شدم که دوستان غایب هم حضور پیدا می‌کردند و باید از این به بعد به فکر مخاطبی باشیم که با امید به فکر آثار خوب ما است.

* اسعدیان: حال ما بهتر است چون با احترام با ما رفتار شد

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس در ادامه مراسم جشن روز ملی سینما که شب گذشته به میزبانی سازمان سینمایی برگزار شد، همایون اسعدیان با زنده کردن یاد و خاطره درگذشتگان سینما و همه آنهایی که آرزوی دیدن چنین روزی را داشتند، گفت: حال‌مان خوب است و یا اگر بهتر بگویم، بهتریم. مگر در این چند روز چه اتفاقی افتاده است؟ مگر سیل مخاطب روانه سینماها شده است؟ مگر سیماهای ورشکسته رونق گرفته‌اند؟ بیکاری مزمن برطرف شده است؟ صندوق بیمه بیکاری تأسیس شده است؟ هیچ معجزه‌ای صورت نگرفته، اما ما حالمان خوب است و یا بهتر بگویم بهتریم.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه آقای ایوبی گفتند که این خانه (خانه سینما) چقدر کوچک است، اما بسیار باصفاست. شاید دلیل این حس خوب باز شدن درب خانه کوچک ما در خیابان سمنان باشد، اما آن خانه تنها یک نماد است، نماد کنار هم بودن ما، ما حال‌مان خوب است چون با ما مهربان بودید، حالمان خوب است چون عصای دست عزت‌الله انتظامی بودید و با ادبیات تهمت و افترا با ما صحبت نکردید.

اسعدیان تصریح کرد: ما حال‌مان خوب است بعد از این چند سالی که با توهین و افترا با ما حرف زده بودند حالا با شما کنار هم می‌ایستیم و بر سینمای شریف ایران سر تعظیم فرود می‌آوریم. در سال‌هایی که ادبیات سخیف کمر به قتل سینمای ایران بسته بود حالا ادبیات دیگر حاکم است. در زمانه‌ای که کلمه قانون را به ابتذال کشاندند، کوچک و بزرگ کنار هم ماندیم و نگذاشتیم از ما سوء‌استفاده کنند.

همایون اسعدیان در بخش پایانی صحبت‌هایش اظهار داشت: ما نیازی به دلسوزی مزورانه عده‌ای اندک که موجودیت خود را در خطر می‌بینند نیز نداریم. ما حتی نیاز به معجزه هم نداریم، نیاز داریم که ما را باور کنید که سربلندی همه ما در سایه کنار هم قرار گرفتن است، معجزه اصلی همدلی شما با ماست.

بر اساس این گزارش در بخش بعدی این مراسم داود میرباقری عضو شورای عالی سینما در سخنانی کوتاه گفت:‌روز ملی سینما را به همه هنرمندان تبریک می‌گویم و امیدوارم روزهای آینده برای سینمای ایران روزهای خیلی خوبی باشد.

بر اساس این گزارش آخرین سینماگری که در این مراسم به سخنرانی پرداخت فرشته طائرپور بود که متن بلندی را خطاب به حجت‌الله ایوبی رئیس جدید سازمان سینمایی خواند.

در بخشی از متن قرائت شده طائرپور آمده بود: سلام به همه سینمای ایران و سلام به مردانی از عرصه سیاست که سینمای ایران را از عرصه جان دوست دارند، ‌دیگر مهم نیست روز ملی سینما از تقویم‌ها حذف شده باشد، دیگر مهم نیست خزانه سینمای ایران از بودجه‌ها و اندوخته‌های ریالی و مالی تهی است، مهم این است که قفل از خانه و خاطرمان باز شده و درخت سبز سینمای ایران بار دیگر شکوفه داده است. جای همه آنهایی که حسرت این روز را به خاک و افلاک برده‌اند خالی است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها