امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47571
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، انیمیشن «گنجینه» در 105  آیتم حدود 60 ثانیه‌ای تلاش دارد تا جامعه و مشکلات آن را به نقد کشیده و ریشه یابی ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، انیمیشن «گنجینه» در 105  آیتم حدود 60 ثانیه‌ای تلاش دارد تا جامعه و مشکلات آن را به نقد کشیده و ریشه یابی کند.
انیمیشن «گنجینه» به کارگردانی سعید ترخانی در 105 آیتم حدود 60 ثانیه‌ای با تکنیک کات اوت و به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید و هم اکنون در انتظار پخش از شبکه‌های سیما است.
سعید ترخانی کارگردان انیمیشن «گنجینه» درباره اثر خود در گفت‌وگو با فارس گفت: هر آیتم از این انیمیشن  به یکی از معظلات و مشکلات یا یکی از رویه‌ها و رویکردهای عملی موجود در خانواده می‌پردازد.
وی افزود: ابتدا وضعیت نامطلوب یا اشتباه آن با لحن طنز و اغراق شده طرح می‌شود و سپس نشانه‌ای به علامت غلط بودن آن رویه یا رویکرد دیده می‌شود. سپس وضعیت مطلوب یا رویکرد صحیح و یا راه برون رفت همان مورد ارائه می‌شود. پس روی این یکی علامتی به نشانه صحیح بودن می‌آید. پس هر آیتم یک رویکرد غلط را نشان داده و سپس رویکرد صحیح همان را جهت فرهنگ سازی روش‌های صحیح به تصویر می‌کشد.
این کارگردان در توضیح شیوه اجرای انیمیشن خود گفت: برای اجرای انیمیشنی این کار و افزایش تاثیرگزاری آن، از گرافیک های بسیار ساده، سمبولیک، و طنزآلود استفاده شده است. آدمک‌های کوچک و ساده؛ شخصیت‌های اصلی این انیمیشن هستند که نماد مردمان خواهند بود. همچنین از آن جایی که هر آیتم کمتر از 60 ثانیه به طول می انجامد، ریتم و ضرب آهنگ کار بالا است تا در کمترین زمان ممکن با بیشترین استفاده ی تصویری، حرفی بزرگ را ساده بزنیم.
ترخانی در پایان افزود:این طرح در یک کلمه تلاش دارد تا جامعه و مشکلات آن را به نقد کشیده و ریشه یابی کند. این امر بر اساس چند دلیل زیر صورت گرفته است از جمله استعداد فراموشی انسان و نیاز به یادآوری، طرح انتقادها، مشکلات و موانع با رویکرد طنز تاثیر دو چندان دارد، استعداد جذب مخاطب فضاهای انیمیشنی و خلاقیت برای ساده کردن مشکلات.
وی گفت: مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را همه می‌دانند، لکن فراموش می‌کنند. پس ما تلاش داریم با انتخاب فضا و مدیوم انیمیشن در قالب طنز و با سادگی هر چه تمام‌تر؛ خلاقانه معضلات را به مردم میهن عزیز یادآوری کنیم تا باشد که دیگر فراموش نکنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها