امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47580
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید طاها هاشمی فرزند سیداکبر، متولد 1337 در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید طاها هاشمی فرزند سیداکبر، متولد 1337 در طغرالجرد زرند، پزشک و کارشناس و صاحب نظر در رشته معماری و شهرسازی است،‌ وی نماینده مردم قم و رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تا ابتدای مجلس پنجم و پس از‌ آن به عنوان نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بود. عضویت در هیئت رئیسه مجلس در دوره پنجم، ریاست مجمع مستقل حزب الله مجلس پنجم، دبیرکلی جمعیت مستقل ایران اسلامی، عضویت در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیر مسئولی روزنامه انتخاب، عضویت در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری،‌ معاونت پژوهشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ریاست پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخش دیگری از سمت‌های سید طه هاشمی در سال‌های اخیر بوده است. وی در مرداد 87 از سمت مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دلیل بیماری و کسالت استعفا داد.

او پیش از این عضو هیئت رئیسه مجلس در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی و معاون کمیسیون فرهنگی مجلس، عضو شورای ممیزی کتاب در قم از 72 تا 76، عضو شورای نظارت بر صدور پروانه فیلم از سال 75، عضو هیئت امنا و رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در قم و ... بوده است.

از جمله تالیفات این فرد می‌توان به؛ «اسلام و دموکراسی» (نشر زیبا)، «راه سوم در اندیشه و سیاست» (نشر مرمر)، «گفتمان فرهنگی – سیاسی راه سوم» (نشر مهرنامک)، «میرزای نائینی و نظام سیاسی مشروطه» (نشر مهرنامک)، «امام خمینی و نقش مشارکتی مردم در نظام سیاسی» (نشر شهاب)، «نقص ایمنی در کودکان» (نشر آتنا) اشاره کرد.

طه هاشمی هفته گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره احتمال معاون و یا مشاور و قائم مقام شدن وزیر ارشاد آن را تکذیب نکرده و حتی از صحبت در این راستا گفته بود که با بنده برای بخش هایی از ارشاد صحبت شده اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

وی در توضیح بیشتر و با تاکید بر اینکه در بخش‌های مختلف ارشاد کار کرده‌ام، عنوان کرده بود، در بخش‌های مختلف ارشاد کار کرده‌ام و قاعدتاً کار تفاوتی ندارد.

این فعال فرهنگی در پاسخ به اینکه چه صحبت‌هایی مطرح شده، خاطر نشان کرد: با بنده به طور کلی صحبت شده، البته آقای وزیر با افراد بسیاری صحبت کرده‌اند.

وی پاسخ این سوال که دوست دارید در وزارت ارشاد به عنوان قائم مقام وزیر فعالیت کنید را به روزهای آتی موکول کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها