امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47584
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت عمران شهرهای ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا تعداد شهرهای جدید افزایش پیدا می‌کند، گفت: در آینده باید در شهرهای جدید مکان‌یابی‌های مناسبی صورت گیرد تا به کمک کسانی که علاقمند هستند سرمایه‌گذاری‌های لازم در این شهرها انجام شود.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید استفاده خواهیم کرد، گفت: یک فضای رقابتی در شهرهای جدید به نفع شرکتهای داخلی ایجاد خواهیم کرد، اما قاعدتاً هیچ منعی برای سرمایه‌گذاری شرکتهای خارجی در شهرهای جدید نیست.

وی در ادامه گفت: برنامه‌ای که برای شهرهای جدید بسیار حائز اهمیت است، بحث وصل شدن حمل و نقل شهرهای جدید به شبکه حمل و نقل مادر و شهرهای کلان است، تا نقل و انتقالات به صورت ساده، سریع و آسان و مطمئن بین شهرهای جدید و شهرهای مادر صورت گیرد.

آخوندی خاطرنشان کرد: البته به تعهدات قبلی هم جامه عمل خواهیم پوشاند، اما با توجه به توسعه شهری که در این شهرهای جدید است، بحث الگو و اسکان جمعیت و نحوه سکونت‌گذاری در این شهرها با یک تیمی از مشاوران فرهنگی و اجتماعی نحوه این سکونت‌پذیری را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: البته باید خدمات زیربنایی و روبنایی هم انجام شود، بنابراین این اطمینان را به ساکنان این شهرها می‌دهم که توسعه خدمات را با جمعیت زیاد پی می‌گیریم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: در مورد شهرهای آتی پیدا خواهد شد، ما یک نسل جدیدی را مطالعه می‌کنیم که عمدتاً بر مبنای شهروند محوری و سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی خواهد بود، بنابراین سرمایه‌گذارانی که علاقمند هستند در شهرهای جدید سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

آخوندی در پاسخ به این که قرار بود شهر پرند به  عنوان پایتخت اداری انتخاب شود، گفت: این مساله یک بحث خام و ناپخته بود که در صورت این انتخاب، چندین هزار میلیارد تومان هزینه روزی دست دولت می‌گذاشت، بنابر این مساله تنها یک شعار بود.و

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش فارس که آیا مدیران عامل شهرهای جدید تغییر می‌کنند، گفت: چه سوالات سختی مطرح می‌کنید! تا بررسی نکنیم، جوابی نخواهیم داشت.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار