امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47604
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 41
شهلا میرگلوبیات در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان در مورد معدود خانواده‌هایی است که همسر جانباز و یا همسر و فرزندان ...

شهلا میرگلوبیات در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان در مورد معدود خانواده‌هایی است که همسر جانباز و یا همسر و فرزندان معلول دارند که 44 ساعت کاری برای آنها به 36 ساعت کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: در کمیسیون بهداشت این طرح مصوب شد و به اعتقاد ما خانمی که در زندگی خود مشکل دارد و باید از یک بیمار در منزل نیز نگهداری کند اگر ساعت کاریش کمتر باشد فشار کمتری بر او وارد می‌شود و تمام فشارهای روحی و روانی بر یک فرد وارد ‌شود با تصویب ین لاحه در کمیسیون بهداشت، از کمیسیون بهداشت به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شد.

بیات تصریح کرد: در کمیسیون اجتماعی مجلس هم این لایحه به تصویب رسید و هم اکنون در نوبت طرح در صحن علنی مجلس قرار دارد.

وی اظهار داشت: تعدادی از آقایان مخالف این طرح بودند و دلیل آنها این بود که ممکن است خانم‌ها به حاشیه کشیده شوند اما خانم‌هایی که بیمار در خانه‌دارند نباید با فشار کاری زیاد و ساعت کاری بالا استثمار شوند.

این عضو فراکسیون زنان افزود: خانمی که ازدواج کرده و به هر دلیلی صاحب فرزند و یا همسر معلول است باید به عنوان نان آور خانه فعالیت کند و از طرفی پرستاری از یک فرد معلول را باید برعهده داشته باشد بنابراین این خانم نباید تحت فشار قرار بگیرد چون در این شرایط بعد از 10 تا 15 سال توانایی خود را از دست می‌دهد و با ازدست دادن کار خود ثبات زندگیش را نیز از دست خواهد داد.

بیات ادامه داد: حتی کشورهای اروپایی نیز اولویت‌هایی برای خانم‌هایی که فرزندان یا همسران معلول دارند قائل هستند و به شکل‌های مختلف از آنها حمایت می‌کنند و اگر در جامعه ما امکان کمک‌های جانبی به این افراد وجود ندارد حداقل از این طریق باید به آنها کمک کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها