امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 47610
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 35
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از کیودو، یک مقام ارشد شرکت برق توکیو الکتریک(تپکو) که مدیریت نیروگاه اتمی فوکوشیما را ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از کیودو، یک مقام ارشد شرکت برق توکیو الکتریک(تپکو) که مدیریت نیروگاه اتمی فوکوشیما را برعهده دارد در طول دیدار با نمایندگان مخالف پذیرفت که شرایط این نیروگاه و نشت آب آلوده به مواد رادیواکتیو تحت کنترل نیست.

این درحالیست که هفته گذشته به دنبال انتخاب توکیو به عنوان میزبان المپیک سال 2020 شینزو آبه نخست وزیر این کشور طی بیانیه‌ای از شرایط مساعد نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما خبر داد و گفت که اوضاع آن تحت کنترل است.

یوشیهیده سوگا معاون نخست وزیر ژاپن در یک کنفرانس خبری در روز جمعه گفت که تاثیر نشت آب آلوده به مواد رادیواکتیو در داخل خود نیروگاه مانده است و به بیرون سرایت نکرده است.

نیروگاه فوکوشیما به دنبال زلزله 9 ریشتری مارس 2011 و سونامی پس از آن دچار خسارات زیادی شد که تاثیرات مالی و جانی بسیاری روی دست دولت وقت ژاپن برجای گذاشت. بحران ناشی از فوکوشیما به قدری حاد شد که دولت وقت ژاپن به اتهام سهل انگاری در مدیریت بحران مجبور به استعفا شد.

در تازه ترین تحولات در نیروگاه فوکوشیما، 300 هزار متر مکعب آب آلوده به مواد رادیواکتیو به آبهای اطراف نیروگاه نشت کرد و نگرانی‌های زیادی را مجددا به وجود آورد. این درحالیست که انتخاب توکیو به عنوان میزبان المپیک نگرانیهای زیادی را در این زمینه به وجود آورده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها